Info ja registreerimine 2016

English page with registration information for TTU Bike Trip 2016 can be found here.
 

Tipikate Rattamatk 2016

Uued kohad, ägedad inimesed, ekskursioonid, telkimine, lõkkeõhtu, tantsuõhtu, palju tipikaid ja uusi sõpru. Just see on Tipikate Rattamatk – suvi kõige ehedamal kujul!

Matk toimub 29.-31. juulil Viljandimaal, tugevate grupp alustab 28. juuli hommikul TTÜ eest. Põhigrupi retk algab reede hommikul Viljandimaal Heimtalis ning lõpeb pühapäeval Õisus.

 

Osavõtu põhitasu

Matka osavõtu põhitasu sisaldab järgmist:

 • Korralik toitlustus kuuel korral (reede lõuna ja õhtu; laupäeva hommik, lõuna ja õhtu; pühapäeva hommik).
 • Snäkipausi pühapäeva lõunal.
 • Pakivedu ning saateauto abi reedest pühapäevani.
 • Telkimisplatsi kasutamine mõlemal õhtul.
 • Lõke vähemalt ühel õhtul.
 • Pesemisvõimalus vähemalt laupäeva õhtul.
 • Tantsuõhtu laupäeva õhtul.
 • Riidest matka embleem igale osavõtjale.
 • Trükitud kujul matka kaart ja muu info igale osavõtjale.
 • Põhiprogrammis sisalduvate vaatamisväärsuste sissepääsutasud (ei pruugi katta kõiki vaatamisväärsusi, kus peatusi tehakse).
 • Meie osavõtu põhitasu sisse kuulub igal aastal lisaks mitmeid hüvesid ja meelelahutusvõimalusi, mis aga sõltuvad konkreetse aasta ürituse eripärast ning millest anname teada jooksvalt (näiteks saunad laagripaikades, mõni degusteerimine vms).

Palun arvesta, et osavõtu põhitasu ei sisalda inimese ega ratta transporti Tallinnast matka piirkonda ega sealt tagasi. Meie poolt organiseeritud transporti on soovi korral võimalik kasutada lisatasu eest ning sellest on juttu allpool.

Registreerimine koosneb kahest sammust:

 1. Käesoleva lehe allääres oleva vormi täitmisest.
 2. Osavõtu põhitasu üle kandmisest meie arvelduskontole EE501010220085505015 (saaja nimi on Tipikate Rattamatkaklubi; arve asub SEB pangas).

Registreerimise kuupäevaks loetakse neist hilisem, jälgi seda põhitasu suuruse arvestamisel! Palun arvesta, et kuigi üritame oma matka korraldada nii, et saaksime aktsepteerida kõik kuni 27. juulini registreerujad, siis jätame endale õiguse oluliste piirangute ilmnemisel sulgeda registreerimise alltoodud kuupäevadest varem.

 • Põhitasu suuruseks on kuni 17.07 – 65€ (täishind) / 35€ (TTÜ tudengi hind)
 • Põhitasu suurus 18.07-24.07 – 70€ (täishind) / 40€ (TTÜ tudengi hind)
 • Põhitasu suurus 25.07-27.07 – 75€ (täishind) / 45€ (TTÜ tudengi hind)
 • Kui leiad, et sooviks meie suurepärasest matkast osa võtta küll, kuid osavõtutasu sinu jaoks liiga kalliks jääb, siis võimalusi selle soodsamaks muutmiseks leiad siit.
 • Kui soovid meile anda signaali, et meie matk on ülimalt vinge, oleks rahalises mõttes ka rohkem väärt ning soovid lihtsustada meil eelarve kokku venitamist, võid maksta hiljemalt 17. juulil meile põhitasuna 75€ (täishind) / 45€ (TTÜ tudengi hind). Käsitleme seda kui toetuspaketti ning omalt poolt garanteerime sellisel juhul, et kui sul peaks olema vajadus lõpuks matkast loobuda, saad hiljemalt 27. juulil meid teavitades kogu makstud raha tagasi :)
 • Vastused osavõtutasu suurust puudutavatele korduma kippuvatele küsimustele leiad soovi korral siit.

TTÜ tudengi soodustus kehtib TTÜ statsionaarse õppe üliõpilastele (välja arvatud doktoriõpe), keda ei ole 17. juuli seisuga eksmatrikuleeritud. Kui oled TTÜ tudeng ja soovid kasutada vastavat soodustust, siis palun sisesta registreerimisvormile ka oma üliõpilaskood!

Matka osavõtt on personaalne ning kehtib vaid sellele isikule, kelle andmed registreerimisvormil kirjas on. Osalejad on kohustatud isikut tõendava dokumendi matkale kaasa võtma ning seda vajadusel esitama. Valeandmete esitamisel on matka korraldajatel õigus inimene matkalt eemaldada, seejuures tasutud summasid ei tagastata. Registreerimisel antud andmeid on võimalik muuta kuni 27. juulini, kirjutades oma soovist jaanus.sepp@jaanus.eu. Juba meile üle kantud summadega kehtib põhimõte, et neid on võimalik teisele isikule tasuta üle kanda; kui osaleja soovib matkast ja/või transpordist loobuda ning juba tasutud summa tagasi saada, siis toimub see võimalusel ja kokkuleppel Tipikate Rattamatkaklubi juhatusega. Kindlasti rakendub sellisel juhul vähemalt käsitlustasu 5€. Erandiks on siinkohal toetuspaketi omanikud – neile garanteerime hiljemalt 27. juulil teavitamise korral kogu makstud summa (põhitasu, transporditasu) tagastamise.

 

Transport matkale ja sealt tagasi

Tipikate Rattamatkaklubi tellib reisibussid ja veoauto inimeste ja jalgrataste transpordiks, mis viivad põhigrupi reede hommikul Tallinnast Heimtalisse Viljandimaal ning toovad pühapäeva õhtul Õisust tagasi Tallinnasse. Kogunemisaeg reede hommikul TTÜ ees on kell 7:00 ning tagasijõudmisaeg pühapäeva õhtul umbes kell 22:30. Meie poolt organiseeritud transpordist on võimalik osa võtta ühel, teisel või mõlemal suunal. Minekusuunal on meil 55-kohaline buss, tagasisuunal kaks bussi 50 + 20 kohaga. Need numbrid peaksid olema piisavalt suured, et saame ka viimasel hetkel otsustajatele transporti pakkuda. Transpordi hinnad alates 18. juulist tasudes on järgmised:

 • Reedene transport TTÜ -> Heimtali – 22€ (täishind) / 12€ (TTÜ tudengi hind)
 • Pühapäevane transport Õisu -> TTÜ – 22€ (täishind) / 12€ (TTÜ tudengi hind)

Kes meie transporti kasutada ei soovi, võib reedel Heimtalisse tulla ja pühapäeval Õisust lahkuda omal käel. Soovitame oma transpordiga saabujatel jätta autod matka algpunkti Heimtalisse – seal on mõisa lähistel olemas suured tasuta parklad (Ridaelamu tee 4, Heimtali, Viljandi vald, Viljandimaa). Pühapäeval, kui matk Õisus lõpeb, on oma transpordiga liitujatel võimalik ratastega Heimtalisse matka algpunkti tagasi sõita – see on 18 km mööda asfaltteed või 15 km mööda kruusateid. Juhime tähelepanu, et seda maad ei ole siiski vaja läbida koos kõigi oma pakkidega, vaid pakume kõigile osalistele mitmeid võimalusi nii enne matka pakkide ära andmiseks kui pärast matka tagasi saamiseks. Oma pakke on võimalik ära anda Tallinnas TTÜ ees kolmapäeva õhtul kell 20:00, TTÜ ees neljapäeva õhtul kell 20:00, TTÜ ees reede hommikul kell 7:00, Heimtalis reede hommikul kell 10:20 ning kindlasti ka nii mõnegi hilisema matka jooksul tehtava pausi jooksul. Peale matka on oma pakke võimalik kätte saada pühapäeval Õisus matka lõpp-punktis, seejärel Heimtalis matka algpunktis ning ka kell 22:30 Tallinnas TTÜ ees (NB! Selles osas tuleb pühapäeva hommikul asju ära andes kindlasti jälgida, et pakid saaksid õigesse hunnikusse!).

Kes tunneb, et pühapäeval peale matka lõppu 15-18 km Õisust Heimtalisse vändata on liiast, siis neile pakume 8€ tasu eest inimese ja jalgratta transporti marsruudil Õisu -> Heimtali. Kel huvi, võib kohtade saadavuse osas küsida Jaanuselt (jaanus.sepp@jaanus.eu).

 

Tugevate grupp

Tugevate grupp minekusuunal bussitransporti ei vaja – nemad stardivad juba neljapäeva hommikul TTÜ eest ning sõidavad matka alguspunkti Viljandimaal kohale jalgratastel. Tugevate grupis sõitjatele kehtib minekusuunal lisatasu 15€ (täishind) / 5€ (TTÜ tudengi hind), mis sisaldab saateauto abi neljapäeval, ette broneeritud tasulise telkimiskoha kasutamist ööl vastu reedet ning õhtu- ja hommikusööki laagripaigas. Saateauto veab tugevate pakke, aitab tervise ja ratastega seotud probleemide korral ning pakub katkestamise korral inimesele ja jalgrattale transporti. Erinevalt matka põhipäevadest on tugevate grupil neljapäeval võimalik ka vahepeatustes oma saateautos olevatele asjadele ligi saada. Toitlustus neljapäevase päeva jooksul on aga igaühe enda korraldada – selleks tarbeks teeb tugevate grupp teekonna jooksul peatusi poodides ja söögikohtades.

Juhime tähelepanu, et viimastel aastatel on alati olnud ka huvilisi, kes soovivad tugevate grupiga liituda neljapäeval poole maa pealt või alles õhtul telklaagris. Enamasti on selline soov tingitud asjaolust, et terve maa tugevate grupiga läbimine tundub inimesele antud hetkel liiast, kuid võimalus ennast juba päev enne põhimatka õigele lainele viia on siiski ahvatlev. Suhtume sellisel viisil liitujatesse kindlasti positiivselt, kuid rõhutame, et see toimub ainult läbi tugevate gruppi registreerumise ning vastava tasu maksmise. Algatame mõni päev enne üritust kõigi tugevate gruppi registreerunud inimeste vahel kirjavahetuse, mille käigus arutatakse läbi ka täpsem neljapäevane marsruut, samuti on igaühel võimalik siis anda teada oma kavatsustest – kes sõidab kogu tee tugevate grupis, kes liitub päeva peale, kes alles õhtul. Sõltumata konkreetsemast liitumise kellaajast on kõigil tugevate grupi tasu maksnud inimestel võimalik saata oma suuremad pakid saateautol neljapäevaõhtusesse telklaagrisse, telkida seal ööl enne põhimatka, saada tugevate laagripaigas õhtu- ja hommikusööki ning kui liitumise kellaaeg ja trajektoor mõistlikkuse piires tugevate tuumikuga kokku langeb, siis ka kasutada vajadusel saateauto abi teekonnal.

 

Ööbimine

Osavõtu põhitasusse on arvestatud koht sinu telgile mõlemal õhtul. Kes soovib telgi asemel magada voodis, siis reede õhtul on meil lisatasu eest pakkuda mõned kohad kämpingutes koos voodipesuga, laupäeva õhtul aga “otsi kohta kus sa saad” stiilis suuremas puhkemajas (vajalik oma ööbimisvarustus). Kel huvi, saab täpsemalt uurida Jaanuselt (jaanus.sepp@jaanus.eu).

 

Täiendav info

Kõige üldisem info, mida üks Tipikate Rattamatk endast kujutab, on üleval siin.

Oluline aastast aastasse muutumatu matkainfo on üleval siin.

Seekordse matka ajakava asub siin.

Vaata ka eelmiste aastate pilte ja videosid!

Kui oled Facebook’i kasutaja, siis anna enda tulekust teada ka selle ürituse lehel!

Üritust toetab rahaliselt TTÜ Üliõpilasesindus.