Info ja registreerimine 2018

Tipikate Rattamatk 2018

Uued kohad, ägedad inimesed, ekskursioonid, telkimine, lõkkeõhtu, tantsuõhtu, palju tipikaid ja uusi sõpru. Just see on Tipikate Rattamatk – suvi kõige ehedamal kujul!

Matk toimub 27.-29. juulil Tartumaal, tugevate grupp alustab 26. juuli hommikul TTÜ eest. Põhigrupi retk algab reede hommikul Tartu Lennujaama parklast (Lennu tn 44, Reola küla, Kambja vald, Tartumaa) ning lõpeb pühapäeva õhtul Nõo Spordihoone parklas (Kalju Aigro tn 3, Nõo, Tartumaa).

Tipikate Rattamatk toimub 2018. aastal juba 18ndat korda. Käesoleval aastal saavad 100-aastaseks nii Eesti Vabariik kui ka Tallinna Tehnikaülikool. Seekordne Tipikate Rattamatk kuulub TTÜ 100 ürituste programmi.
 

Osavõtu põhitasu

Matka osavõtu põhitasu sisaldab järgmist:

 • Korralik toitlustus kuuel korral (reede lõuna ja õhtu; laupäeva hommik, lõuna ja õhtu; pühapäeva hommik).
 • Snäkipausi pühapäeva lõunal.
 • Pakivedu ning saateauto abi reedest pühapäevani.
 • Telkimisplatsi kasutamine mõlemal õhtul.
 • Lõke vähemalt ühel õhtul.
 • Täiendatud 18.06.2018: Pesemisvõimalus mõlemal õhtul.
 • Lisatud 18.06.2018: Suitsusaun, soome saun ja kümblustünn mõlemal õhtul.
 • Tantsuõhtu laupäeva õhtul.
 • Riidest matka embleem igale osavõtjale.
 • Trükitud kujul matka kaart ja muu info igale osavõtjale.
 • Põhiprogrammis sisalduvate vaatamisväärsuste sissepääsutasud (ei pruugi katta kõiki vaatamisväärsusi, kus peatusi tehakse).
 • Meie osavõtu põhitasu sisse kuulub igal aastal lisaks mitmeid hüvesid ja meelelahutusvõimalusi, mis aga sõltuvad konkreetse aasta ürituse eripärast ning millest anname teada jooksvalt.

Palun arvesta, et osavõtu põhitasu ei sisalda inimese ega ratta transporti Tallinnast matka piirkonda ega sealt tagasi. Meie poolt organiseeritud transporti on soovi korral võimalik kasutada lisatasu eest ning sellest on juttu allpool.

Registreerimine koosneb kahest sammust:

 1. Käesoleva lehe allääres oleva vormi täitmisest. Seekordne Tipikate Rattamatk on tehtud, kohtumiseni tulevikus juba uutel radadel!
 2. Osavõtu põhitasu üle kandmisest meie arvelduskontole EE501010220085505015 (saaja nimi on Tipikate Rattamatkaklubi; arve asub SEB pangas).

Registreerimise kuupäevaks loetakse neist hilisem, jälgi seda põhitasu suuruse arvestamisel! Palun arvesta, et kuigi üritame oma matka korraldada nii, et saaksime aktsepteerida kõik kuni 25. juulini registreerujad, siis jätame endale õiguse oluliste piirangute ilmnemisel sulgeda registreerimise alltoodud kuupäevadest varem.

 • Põhitasu suuruseks on kuni 15.07 – 75€ (täishind) / 55€ (TTÜ tudengi hind)
 • Põhitasu suurus 16.07-22.07 – 80€ (täishind) / 60€ (TTÜ tudengi hind)
 • Põhitasu suurus 23.07-25.07 – 85€ (täishind) / 65€ (TTÜ tudengi hind)
 • Kui soovid meile anda signaali, et meie matk on ülimalt vinge, oleks rahalises mõttes ka rohkem väärt ning soovid lihtsustada meil eelarve kokku venitamist, võid maksta hiljemalt 15. juulil meile põhitasuna 85€ (täishind) / 65€ (TTÜ tudengi hind). Käsitleme seda kui toetuspaketti ning omalt poolt garanteerime sellisel juhul, et kui sul peaks olema vajadus lõpuks matkast loobuda, saad hiljemalt 25. juulil meid teavitades kogu makstud raha tagasi :)
 • Juhime tähelepanu, et suurendasime 18. juunil osavõtutasusid võrreldes algselt välja kuulutatud summadega 5€ võrra. Lühike põhjendus on, et meie seekordsete ööbimispaikade kohapealsed tingimused ületavad nüüd tunduvalt seda taset, mis meil algselt välja lubatud oli ning ka võrreldes sellega, mis tingimused meil varasematel aastatel on olnud. Põhjuseks ei olnud siiski meie soov priisata – pikemat selgitust saad soovi korral lugeda siit.
 • Vastused osavõtutasu suurust puudutavatele korduma kippuvatele küsimustele leiad soovi korral siit.

TTÜ tudengi soodustus kehtib TTÜ statsionaarse õppe üliõpilastele (välja arvatud doktoriõpe), keda ei ole 15. juuli seisuga eksmatrikuleeritud. Kui oled TTÜ tudeng ja soovid kasutada vastavat soodustust, siis palun sisesta registreerimisvormile ka oma üliõpilaskood!

Tipikate Rattamatka põhjalik ettevalmistus tagab selle, et oleme valmis oma üritusega kasvama suuremaks kui see varem on olnud – varasemad rekordid pärinevad 2015. ja 2016. aastast, mil osalejaid oli vastavalt 107 ja 108. Loodame seetõttu, et registreerid matkale nii iseennast kui kutsud kaasa ka sõpru :) Et selleks motivatsiooni anda, siis pakume välja järgmise diili: iga kaasa kutsutud sõbra pealt, kes varem meie suvisel matkal osalenud ei ole, kuid nüüd reaalselt meile osavõtu põhitasu üle kannab, saad sina 8€ soodustust. Arvesse läheb ka see, kui kutsud meie matkale tagasi inimese, kes viimati käis meie suvisel matkal 2007. aastal või varem. Kui kaasa kutsutud sõprade osalemine kindel on, siis palun anna sellest teada Jaanusele (jaanus [ät] rattamatkaklubi.ee), et saaksime sinu osavõtutasu juures seda arvesse võtta! Pane tähele, et kaasa kutsutud sõprade soodustus kehtib sulle sõltumata sellest, kas oled ise varem meie suvisest matkast osa võtnud või mitte.

Matka osavõtt on personaalne ning kehtib vaid sellele isikule, kelle andmed registreerimisvormil kirjas on. Osalejad on kohustatud isikut tõendava dokumendi matkale kaasa võtma ning seda vajadusel esitama. Valeandmete esitamisel on matka korraldajatel õigus inimene matkalt eemaldada, seejuures tasutud summasid ei tagastata.

Registreerimisel antud andmeid on võimalik muuta kuni 25. juulini, kirjutades oma soovist info [ät] rattamatkaklubi.ee. Juba meile üle kantud summadega kehtib põhimõte, et neid on võimalik teisele isikule tasuta üle kanda. Kui osaleja soovib matkast ja/või transpordist loobuda ning juba tasutud summa tagasi saada, siis sellised taotlused vaatab Tipikate Rattamatkaklubi juhatus üle juhtumipõhiselt. Palun arvesta, et otsus tagastatava raha osas ei sõltu mitte ainult sinu selgitusest, vaid ka sellest, kui palju antud aastal tagastamise taotlusi kokku laekub ning mil määral õnnestub meil tagastussoovide tõttu ürituseks juba tellitud teenuseid ümber mängida. Minimaalselt rakendub tagastamise korral käsitlustasu 5€ osavõtu põhitasu tagastamisel ning 5€ transporditasude tagastamisel. Palume mõistvat suhtumist, kui peaksime konkreetsel juhtumil otsustama rakendada suuremat käsitlustasu või jõudma järeldusele, et ühte või teist tasu ei ole võimalik tagastada. Vabatahtlikest korraldajatena on meie selgeks eesmärgiks, et ürituse kulud ja tulud kokkuvõttes tasakaalus oleks. Tasub ka mainida, et üldiselt oleme oma tagastuspoliitikaga ühed liberaalsemad, mida sarnaste ürituste raames leida võib.

Erandiks on siinkohal toetuspaketi omanikud – neile garanteerime hiljemalt 25. juulil teavitamise korral kogu makstud summa (põhitasu, transporditasu) tagastamise. Toetuspakett on suurepärane võimalus neile, kes teavad selle ürituse väärtust, soovivad oma osaluse juba varakult ülekandega kinnitada, kuid ühtlasi tahavad ennast ka ootamatuste vastu kindlustada.


 

Transport matkale ja sealt tagasi

Tipikate Rattamatkaklubi tellib reisibussi ja veoauto inimeste ja jalgrataste transpordiks, mis viivad põhigrupi reede hommikul Tallinnast matka alguspunkti (Tartu Lennujaama parkla) ning toovad pühapäeva õhtul matka lõpp-punktist (Nõo Spordihoone parkla) tagasi Tallinnasse. Kogunemisaeg reede hommikul TTÜ ees on kell 7:00 ning tagasijõudmisaeg pühapäeva õhtul umbes kell 22:30. Meie poolt organiseeritud transpordist on võimalik osa võtta ühel, teisel või mõlemal suunal. Alates 16. juulist tasudes on transpordi hinnad järgmised (sisaldavad nii inimese kui jalgratta transporti):

 • Reedene transport TTÜ -> Tartu Lennujaam – 20€ (täishind) / 12€ (TTÜ tudengi hind)
 • Pühapäevane transport Nõo Spordihoone -> TTÜ – 20€ (täishind) / 12€ (TTÜ tudengi hind)

Palun arvesta, et meie transpordile saab registreeruda veel vaid nii kaua kuni kohti jätkub! Kohad reserveerime ülekannete laekumise järjekorras ning kui otsa saavad, siis anname sellest teada.

Kes meie transporti kasutada ei soovi, võib reedel Tartu Lennujaama parklasse tulla ja pühapäeval Nõo alevikust lahkuda omal käel. Palun arvesta, et matka alg- ja lõpp-punkti vahe on 12-13 km ning see tuleb oma transpordiga liitujatel ise jalgrattaga läbida. NB! Tartu Lennujaamas ega selle vahetus läheduses ei ole sobivat kohta, kuhu matka ajaks oma sõidukeid jätta! Meil on küll lennujaamaga kooskõlastatud bussi, veoauto ja saatekaubikute peatumine reede ennelõunal, aga mitte autode kolmeks päevaks sinna jätmine!

Oma transpordiga liitujad saavad autod matka ajaks jätta Nõo Spordihoone parklasse – selles osas on meil kooskõlastus Nõo vallaga olemas. Küll aga tuleb autod parkida kindlasti parkla servadesse, nii et keskosa jääks vabaks. Seal parklas pidavat parkima tihti üks suurem täispika haagisega sadulveok, mis vajab parkla keskosa sisse-välja manööverdamiseks. Palun arvesta ka sellega, et ainus legaalne ja viisakas ligipääs parklale on näidatud siin kaardil. Kõik muud lähenemisviisid eeldavad keelumärgi alt läbi sõitmist või ühesuunalisel teel vales suunas sõitmist.

Reede hommikul kell 9:30-10:00 seisab Nõo Spordihoone parklas ka meie pakiauto, mis võtab oma transpordiga liitujate pakke vastu. Lisaks sellele on võimalik oma vedamist vajavaid pakke ära anda juba kolmapäeva õhtul kell 20:00 TTÜ ees, neljapäeva õhtul kell 20:00 TTÜ ees ning reedel matka stardis Tartu Lennujaama parklas.

 

Tugevate grupp

Tugevate grupp minekusuunal bussitransporti ei vaja – nemad stardivad juba neljapäeva hommikul TTÜ eest ning sõidavad matka alguspunkti Tartumaal kohale jalgratastel. Tugevate grupis sõitjatele kehtib minekusuunal lisatasu 18€ (täishind) / 10€ (TTÜ tudengi hind), mis sisaldab saateauto abi neljapäeval, ette broneeritud tasulise telkimiskoha kasutamist ööl vastu reedet ning õhtu- ja hommikusööki laagripaigas. Saateauto veab tugevate pakke, aitab tervise ja ratastega seotud probleemide korral ning pakub katkestamise korral inimesele ja jalgrattale transporti. Erinevalt matka põhipäevadest on tugevate grupil neljapäeval võimalik ka vahepeatustes oma saateautos olevatele asjadele ligi saada. Toitlustus neljapäevase päeva jooksul on aga igaühe enda korraldada – selleks tarbeks teeb tugevate grupp teekonna jooksul peatusi poodides ja söögikohtades.

Juhime tähelepanu, et viimastel aastatel on alati olnud ka huvilisi, kes soovivad tugevate grupiga liituda neljapäeval poole maa pealt või alles õhtul telklaagris. Enamasti on selline soov tingitud asjaolust, et terve maa tugevate grupiga läbimine tundub inimesele antud hetkel liiast, kuid võimalus ennast juba päev enne põhimatka õigele lainele viia on siiski ahvatlev. Suhtume sellisel viisil liitujatesse kindlasti positiivselt, kuid rõhutame, et see toimub ainult läbi tugevate gruppi registreerumise ning vastava tasu maksmise. Algatame mõni päev enne üritust kõigi tugevate gruppi registreerunud inimeste vahel kirjavahetuse, mille käigus arutatakse läbi ka täpsem neljapäevane marsruut, samuti on igaühel võimalik siis anda teada oma kavatsustest – kes sõidab kogu tee tugevate grupis, kes liitub päeva peale, kes alles õhtul. Sõltumata konkreetsemast liitumise kellaajast on kõigil tugevate grupi tasu maksnud inimestel võimalik saata oma suuremad pakid saateautol neljapäevaõhtusesse telklaagrisse, telkida seal ööl enne põhimatka, saada tugevate laagripaigas õhtu- ja hommikusööki ning kui liitumise kellaaeg ja trajektoor mõistlikkuse piires tugevate tuumikuga kokku langeb, siis ka kasutada vajadusel saateauto abi teekonnal.
 

Ööbimine

Osavõtu põhitasusse on arvestatud koht sinu telgile nii reede kui laupäeva õhtul. Saime mingi perioodi jooksul pakkuda lisatasu eest ka voodis ööbimise võimalust, aga need kohad on praeguseks juba kõik hõivatud.

 

Täiendav info

Kõige üldisem info, mida üks Tipikate Rattamatk endast kujutab, on üleval siin.

Oluline aastast aastasse muutumatu matkainfo on üleval siin.

Seekordse matka ajakava asub siin.

Vaata ka eelmiste aastate pilte ja videosid!

Kui oled Facebook’i kasutaja, siis anna enda tulekust teada ka selle ürituse lehel!

Üritust toetavad rahaliselt Tallinna Tehnikaülikool ja Nordecon Betoon OÜ. Oma toodetega aitavad kaasa Värska Vesi, Vuhin ja Estover.

TTÜ Filmiklubi poolt toodetud kvaliteetset järelfilmi 2017. aasta üritusest näed siin: