Info ja registreerimine 2022


 

Tipikate Rattamatk 2022

Matk toimub 21.-24. juulil Hiiumaal.
 
Tipikate Rattamatka näol on tegemist kvaliteetse ja põhjalikult ette valmistatava üritusega, milles sisaldub neli päeva ja kolm õhtut sisutihedat, vaheldusrikast, harivat ja meelelahutuslikku programmi, samuti lõõgastust ning lihtsalt suve ja seltskonna nautimist. Nelja päevaga sõidame ratastel kokku umbes 250 km, seejuures tugevatele on välja pakkuda lisahaagid, nautlejatel on aga mitmeid võimalusi lõikamiseks.

Tipikate Rattamatk toimub 2022. aastal juba 22. korda ning meie andmetel on tegemist ka käesoleva aasta Eesti suurima rattaretkega!

Esimest korda Tipikate Rattamatkade rohkem kui 20-aastases ajaloos oleme ette võtmas matka, mis kestab põhigrupi jaoks neli päeva. Kui sul on küsimus, et miks nii või soovid osaleda lühemalt, saad lisa lugeda siit.
 

Osavõtu põhitasu ja registreerimisinfo

Matka osavõtu põhitasu sisaldab järgmist:

 • Neli päeva ja kolm õhtut põhjalikult ette valmistatud ja kvaliteetselt läbi viidavat huvi-, kultuuri- ja meelelahutusprogrammi.
 • Kõigi põhiprogrammis sisalduvate vaatamisväärsuste sissepääsutasud; giidide ja esinejate tasud. Programmis võib mõnel juhul olla ka valikulisi külastusi, mis on lisatasu eest.
 • Korralik toitlustus kümnel korral (kaks söögikorda neljapäeval, kolm söögikorda reedel, kolm söögikorda laupäeval, kaks söögikorda pühapäeval).
 • Pakivedu ja saateautode abi neljapäevast pühapäevani. Saateautodes on olemas tehno- ja meditsiini abivahendid, samuti pakuvad saateautod katkestajatele transporti.
 • Mineraal- ja tavaline vesi kogu ürituse jooksul. Ketiõli, magneesium ja muud abivahendid.
 • Telkimisplatsi kasutamine kolmel õhtul.
 • Saunad ja pesemisvõimalused ööbimispaikades. NB! Tegemist on matkaga ning saunad ja pesemisvõimalused ei pruugi vastata klassikalise majutuse standardile!
 • Riidest matka embleem ja kleeps igale osavõtjale.
 • Trükitud kujul matka kaart, detailne ajakava ja muu info igale osalejale.
 • Digitaalsel kujul ülitäpne ja -detailne rajainfo (Google Maps kaart raja ja huvipunktidega ning GPX/KML failid).

Registreerimine koosneb kahest sammust:

 1. Käesoleva lehe allääres oleva vormi täitmisest.
 2. Osavõtu põhitasu üle kandmisest meie arvelduskontole EE501010220085505015 (saaja nimi on Tipikate Rattamatkaklubi; arve asub SEB pangas).

Registreerimise kuupäevaks loetakse neist hilisem, jälgi seda põhitasu suuruse arvestamisel!

 • Põhitasu suurus kuni 7.07 makstes on 180€ (täishind) / 80€ (TalTech tudengi hind)
 • Põhitasu suurus 8.07-14.07 makstes on 195€ (täishind) / 90€ (TalTech tudengi hind)
 • Põhitasu suurus 15.07-19.07 makstes on 220€ (täishind) / 100€ (TalTech tudengi hind)
 • Kui soovid meile anda signaali, et meie matk on ülimalt vinge ning soovid lihtsustada meil eelarve kokku venitamist, võid maksta hiljemalt 7. juulil meile põhitasuna 200€ (täishind) / 95€ (TalTech tudengi hind). Käsitleme seda kui toetuspaketti ning omalt poolt garanteerime sellisel juhul, et kui sul peaks olema vajadus lõpuks matkast loobuda, saad hiljemalt 19. juulil meid teavitades kogu makstud raha tagasi :)
 • Kui soovid liituda alles reedel, siis on sulle osavõtu põhitasust ette nähtud soodustus 30€ (täishinna maksjatele) / 15€ (TalTech tudengi hinna maksjatele). Reedel liitumise teised detailid on lahti räägitud siin.
 • Põhjustest, miks meie matka eelarve sel aastal varasematest oluliselt suuremaks kujuneb, saad soovi korral lisa lugeda siit.
 • Võimalustest, kuidas anda oma panus meie matka kordaminekusse ning seeläbi ise soodsamalt matkale saada, saad soovi korral lisa lugeda siit.

Palun arvesta, et osavõtu põhitasu ei sisalda:

 • Inimese ega ratta transporti Tallinnast Rohukülla ja sealt tagasi. Meie poolt organiseeritud transporti on soovi korral võimalik kasutada lisatasu eest ning sellest on juttu allpool.
 • Praamipileteid Rohuküla -> Heltermaa ja Heltermaa -> Rohuküla. Iga osaleja ostab praamipiletid endale ja oma jalgrattale ise, seda saab teha siin. NB! Kui ostad pileti jalgrattale, saad ise praamile sooduspiletiga!

Praamipileti endale ja oma jalgrattale peavad ostma ka need, kes kasutavad Tallinnast Rohukülla ja sealt tagasi Tallinnasse jõudmiseks meie poolt organiseeritud transporti. Põhigrupp sõidab praamiga Hiiumaale neljapäeval, 21. juulil väljumisega kell 10:00 Rohukülast ja tagasi mandrile pühapäeval, 24. juulil väljumisega kell 19:00 Heltermaalt.

Pane tähele:

 • Iga osaleja vastutab ise, et ostab praamipiletid piisavalt varakult.
 • Tipikate Rattamatkaklubi ei arvesta praamipiletite nappust mõjuva põhjusena, et meilt osavõtu põhi- ja/või transporditasu tagasi küsida.

TalTech tudengi soodustus kehtib TalTech statsionaarse õppe üliõpilastele (välja arvatud doktoriõpe), keda ei ole 10. juuli seisuga eksmatrikuleeritud. Kui oled TalTech tudeng ja soovid kasutada vastavat soodustust, siis palun sisesta registreerimisvormile ka oma üliõpilaskood!

Kui sinu tööandja on liitunud tervise- ja spordikulude hüvitamise programmiga, on sul võimalik meie matka osavõtutasust kuni 100€ oma tööandjalt tagasi küsida. Kui soovid seda teha ning vajad matka osavõtutasu maksmiseks arvet, siis palun anna oma soovist teada info [ät] rattamatkaklubi.ee

Matka osavõtt on personaalne ning kehtib vaid sellele isikule, kelle andmed registreerimisvormil kirjas on. Osalejad on kohustatud isikut tõendava dokumendi matkale kaasa võtma ning seda vajadusel esitama. Dokumendi mitte esitamisel või valeandmete esitamisel on matka korraldajatel õigus inimene matkalt eemaldada, seejuures tasutud summasid ei tagastata.

Registreerimisel antud andmete muutmise ja matkast loobumise kohta loe siit.

 

Transport matkale ja sealt tagasi

Tipikate Rattamatkaklubi tellib reisibussi ja veoauto inimeste ja jalgrataste transpordiks, mis viivad põhigrupi neljapäeva hommikul Tallinnast Rohuküla sadamasse ning toovad pühapäeva õhtul Rohuküla sadamast tagasi Tallinnasse. Kogunemisaeg neljapäeva hommikul TalTechi ees on kell 7:15 ning tagasijõudmisaeg pühapäeva õhtul umbes kell 22:15. Meie poolt organiseeritud transpordist on võimalik osa võtta ühel, teisel või mõlemal suunal.

Transpordi hind (sisaldab nii inimese kui jalgratta transporti):

 • Neljapäevane transport (21.07) TalTech -> Rohuküla – 15€ (täishind) / 5€ (TalTech tudengi hind)
 • Pühapäevane transport (24.07) Rohuküla -> TalTech – 15€ (täishind) / 5€ (TalTech tudengi hind)

Oma transpordiga liitujad saavad autod jätta Rohuküla sadamasse. NB! Kuigi Rohuküla sadamas on olemas nii tasuta kui tasuline parkla, võib kõrghooaja tõttu juhtuda, et sadamasse saabudes on mõlemad pilgeni täis. Kui plaanid oma transpordiga sadamasse saabuda, siis palun loe kindlasti läbi see transporti puudutav peatükk!

Tipikate Rattamatkaklubi võimaldab oma transpordiga liitujatel oma pakke ära anda ja kätte saada nii Tallinnas kui ka Rohuküla ja Heltermaa sadamates.
 

Tugevate grupp

Tugevate grupp minekusuunal bussitransporti ei vaja – nemad stardivad juba kolmapäeva hommikul TalTechi eest ning sõidavad Rohuküla sadamasse kohale jalgratastel. Seega kestab matk tugevate grupi jaoks sel aastal lausa viis päeva!

Laias laastus näeb tugevate grupi päevakava välja nii, et kolmapäeva hommikul kogunetakse TalTech ees ning sõidetakse umbes 120 km pikkusel marsruudil Rohuküla lähedale Pusku turismitalusse ööbima. Neljapäeva hommikul sõidetakse sealt viimane ots Rohuküla sadamasse, kus kohtutakse põhigrupiga.

Tugevate grupis sõitjatele kehtib minekusuunal lisatasu 35€ (täishind) / 20€ (TalTech tudengi hind), mis sisaldab pakivedu kolmapäeva õhtul Tallinnast Pusku turismitalusse, ööbimist voodis linade vahel ööl vastu neljapäeva, sauna ja basseini kasutamist ning õhtu- ja hommikusööki majutuskohas.

Tugevate gruppi puudutavate lisadetailide kohta saad lugeda siit.
 

Ööbimine

Osavõtu põhitasusse on arvestatud koht sinu telgile nii neljapäeva, reede kui laupäeva õhtul.
Kes soovib magada telgi asemel voodis, siis reede ja laupäeva õhtul on pakkuda lisatasu eest ka mingi hulk voodikohti kämpingmajades. Nende kohta saad lisa lugeda siit.
 

Täiendav info

Kõige üldisem info, mida üks Tipikate Rattamatk endast kujutab, on üleval siin.

Oluline aastast aastasse muutumatu matkainfo on üleval siin.

Seekordse matka ajakava asub siin.

Kui oled Facebook’i kasutaja, siis anna enda tulekust teada ka selle ürituse Facebook’i lehel!

Vaata ka eelmiste aastate pilte ja videosid!

Ürituse suurtoetaja on Tallinna Tehnikaülikool. Lisaks toetavad rahaliste panustega TB Solutions OÜ, Insero OÜ, GScan OÜ ja Esto AS.

Täname koostöö ja toetuse eest: Event Media OÜ, Hiiumaa vald, Värska vesi, Iconfit, Casa de Baile tantsukeskus ja Ungru puhkemajad.

Indrek Roosilehe vändatud filmi 2021. aasta Tipikate Rattamatkast Lääneranna vallas näeb siit: