Info ja registreerimine 2023


 

Tipikate Rattamatk 2023

Matk toimub 28.-30. juulil Lääne-Saaremaal.
 
Tipikate Rattamatka näol on tegemist kvaliteetse ja põhjalikult ette valmistatava üritusega, milles sisaldub kolm päeva ja kaks õhtut sisutihedat, vaheldusrikast, harivat ja meelelahutuslikku programmi, samuti lõõgastust ning lihtsalt suve ja seltskonna nautimist. Kolme päevaga sõidame ratastel kokku umbes 180 km, seejuures tugevatele on välja pakkuda lisahaagid, nautlejatel on aga võimalusi lõikamiseks.

Rattasadulasse asume reede, 28. juuli hommikul kell 11:40 aadressil Nooruse tn 3 / Kaevu tn 20, Kuressaare. Matk lõpeb pühapäeval, 30. juulil kell 17:25 Mardi turismitalu parklas Karala külas Lääne-Saaremaal.

Tipikate Rattamatk toimub 2023. aastal juba 23. korda, on tuntud oma läbimõeldud korralduse poolest ning saanud osalejatelt väga kõrge tagasiside.

 

Osavõtu põhitasu ja registreerimisinfo

Matka osavõtu põhitasu sisaldab järgmist:

 • Kolm päeva ja kaks õhtut põhjalikult ette valmistatud ja kvaliteetselt läbi viidavat huvi-, kultuuri- ja meelelahutusprogrammi.
 • Kõigi põhiprogrammis sisalduvate vaatamisväärsuste sissepääsutasud; giidide ja esinejate tasud. Programmis võib mõnel juhul olla ka valikulisi külastusi, mis on lisatasu eest.
 • Korralik toitlustus seitsmel korral (kaks söögikorda reedel, kolm söögikorda laupäeval, kaks söögikorda pühapäeval).
 • Pakivedu ja saateautode abi reedest pühapäevani. Saateautodes on olemas tehno- ja meditsiini abivahendid, samuti pakuvad saateautod katkestajatele transporti.
 • Mineraal- ja tavaline vesi kogu ürituse jooksul. Ketiõli, magneesium ja muud abivahendid.
 • Telkimisplatsi kasutamine kahel õhtul.
 • Saunad, kümblustünn ja pesemisvõimalused ööbimispaikades. NB! Tegemist on matkaga ning saunad ja pesemisvõimalused ei pruugi vastata klassikalise majutuse standardile!
 • Riidest matka embleem ja kleeps igale osavõtjale.
 • Trükitud kujul matka kaart, detailne ajakava ja muu info igale osalejale.
 • Digitaalsel kujul ülitäpne ja -detailne rajainfo (Google Maps kaart raja ja huvipunktidega ning GPX/KML failid).

Registreerimine koosneb kahest sammust:

 1. Käesoleva lehe allääres oleva vormi täitmisest.
 2. Osavõtu põhitasu üle kandmisest meie arvelduskontole EE501010220085505015 (saaja nimi on Tipikate Rattamatkaklubi; arve asub SEB pangas).

Registreerimise kuupäevaks loetakse neist hilisem, jälgi seda põhitasu suuruse arvestamisel!

PÕHITASU SUURUSPakettTäishindÜle 25 aastase TalTech tudengi hindKuni 25 aastase TalTech tudengi hind
Kuni 13.07 makstestava210€150€90€
toetus240€170€110€
14.07-20.07 makstestava230€160€100€
21.07-25.07 makstestava260€180€120€

 
Palun arvesta, et osavõtu põhitasu ei sisalda:

 • Inimese ega ratta transporti Tallinnast matka piirkonda ja sealt tagasi. Meie poolt organiseeritud transporti on soovi korral võimalik kasutada lisatasu eest ning sellest on juttu allpool.
 • Praamipileteid Virtsu -> Kuivastu ja Kuivastu -> Virtsu.

Toetuspakett on mõeldud neile, kes teavad selle ürituse väärtust ning soovivad lihtsustada meil eelarve kokku venitamist. Meie omalt poolt garanteerime toetuspaketi omanikele, et kui neil peaks olema vajadus matkast loobuda, siis tagastame hiljemalt 25. juulil teavitamise korral neile kogu raha (põhitasu, transporditasu). 26.-27. juulil teavitamise korral tagastame toetuspaketi omanikele 50% makstud tasudest. Juhime tähelepanu, et toetuspaketti saab omale soetada vaid kuni 13. juulini, seega on see heaks võimaluseks neile, kes on valmis juba varakult oma osaluse ülekandega kinnitama, kuid soovivad ennast ka ootamatuste vastu kindlustada.

TalTech tudengi soodustus kehtib TalTech statsionaarse õppe üliõpilastele (välja arvatud doktoriõpe), keda ei ole 10. juuli seisuga eksmatrikuleeritud. Kui oled TalTech tudeng ja soovid kasutada vastavat soodustust, siis palun sisesta registreerimisvormile ka oma üliõpilaskood! Noore TalTech tudengi (kuni 25 aastane) soodustustuse saamiseks peab lisaks olema täidetud tingimus, et matka osavõtu põhitasu tuleb meile üle kanda enne osavõtja 26-aastaseks saamist. Palume noorel TalTech tudengil oma vanuse tõendamiseks teha põhitasu ülekanne oma isiklikult arveldusarvelt.

Mõned täiendavad osavõtutasu puudutavad lingid:

 • Registreerimisel antud andmete muutmise ja matkast loobumise kohta saad lugeda siit.
 • Detailsemat infot matka eelarve ja osavõtutasude kujunemise kohta leiad siit.
 • Võimalustest, kuidas anda oma panus meie matka kordaminekusse ning seeläbi ise soodsamalt matkale saada, saad soovi korral lisa lugeda siit.

Kui sinu tööandja on liitunud tervise- ja spordikulude hüvitamise programmiga, on sul võimalik meie matka osavõtutasust kuni 100€ oma tööandjalt tagasi küsida. Kui soovid seda teha ning vajad matka osavõtutasu maksmiseks arvet, siis palun anna oma soovist teada info [ät] rattamatkaklubi.ee

Matka osavõtt on personaalne ning kehtib vaid sellele isikule, kelle andmed registreerimisvormil kirjas on. Osalejad on kohustatud isikut tõendava dokumendi matkale kaasa võtma ning seda vajadusel esitama. Dokumendi mitte esitamisel või valeandmete esitamisel on matka korraldajatel õigus inimene matkalt eemaldada, seejuures tasutud summasid ei tagastata.


 

Transport matkale ja sealt tagasi

Põhigrupp

Tipikate Rattamatkaklubi tellib reisibussi ja veoauto inimeste ja jalgrataste transpordiks, mis viivad põhigrupi reede hommikul Tallinnast matka algpunkti Kuressaares ning toovad pühapäeva õhtul matka lõpp-punktist Karala külast Lääne-Saaremaal tagasi Tallinnasse. Kogunemisaeg reede hommikul TalTechi ees on kell 7:00 ning tagasijõudmisaeg pühapäeva õhtul kell 22:10.

Pane tähele:

 • Reisijapiletid praamile ostab igaüks ise, seda saab teha siin. Põhjustest, miks ka põhigrupi liikmed ise praamipiletid ostma peavad, saad soovi korral lisa lugeda siit.
 • Põhigrupi inimesed jalgrattale piletit ei osta, jalgrattad on praamil veoautos sees.

 

Oma transpordiga

Kes soovib matkale saabuda ja sealt lahkuda oma transpordiga, siis juhime tähelepanu, et matka lõpp-punkt (Karala küla Lääne-Saaremaal) asub matka alguspunktist (Kuressaare, kuhu oma transpordiga saabujad saavad autod jätta) umbes 40 km kaugusel. Põhjustest, miks sel aastal nii kujunes, saad soovi korral lisa lugeda siit.

Seega on oma transpordiga matkaga liitujatel järgmised valikud:

 1. Jätta oma auto Virtsu sadamasse, tulla praamile juba jalgrattaga ning kasutada matka alguses meie poolt pakutud Kuivastu -> Kuressaare transporti ning matka lõpus Karala -> Kuivastu transporti. NB! Praamipiletid endale ja jalgrattale tuleb ise osta, seda saab teha siin. Minekusuuna praam väljub Virtsu sadamast 28. juulil kell 9:40 ning tagasituleku praam Kuivastu sadamast 30. juulil kell 19:55.
 2. Sõita matka alguses oma autoga Kuressaarde ja jätta see matka ajaks meie poolt soovitatud parklasse aadressil Nooruse tn 3 / Kaevu tn 20, Kuressaare. Matka lõpus on võimalik kasutada meie poolt organiseeritud transporti Karala -> Kuressaare, mis viib oma transpordiga matkale saabunud inimesed ja nende jalgrattad autodeni tagasi. NB! Kuna lisapõige pühapäeval Kuressaarde, seal rataste maha laadimine ja oma autodele paigutamine võtab aega, siis soovitame sellisel viisil matkalt lahkujatel osta praamipiletid 30. juulil Kuivastust kell 20:30 väljuvale praamile.
 3. Saabuda matka alguses Kuressaarde omal käel ning lahkuda matka lõpus Karalast omal käel.

Täpsemad asukohad ja kellaajad, mil ülalpool nimetatud inimeste pakke, jalgrattaid ja neid endid peale korjame ja välja laseme leiad matka ajakavast.
 

Tipikate Rattamatkaklubi poolt pakutavad transpordivalikud

Meie poolt organiseeritud transpordist on võimalik osa võtta järgmistel viisidel (sisaldab nii inimese kui jalgratta transporti, kuid ei sisalda praamipiletit):

REEDE, 28. juuliTäishindTalTech tudengi hind
TalTech -> Kuressaare30€15€
Kuivastu -> Kuressaare12€8€
PÜHAPÄEV, 30. juuliTäishindTalTech tudengi hind
Karala -> TalTech30€15€
Karala -> Kuivastu15€10€
Karala -> Kuressaare10€7€

 

Pakivedu

Tipikate Rattamatkaklubi võimaldab kõigil osalejatel, sõltumata valitud transpordiviisist, anda ära oma pakke järgmistes asukohtades ja aegadel:

Pärast matka on võimalik oma pakke kätte saada järgmistes asukohtades ja aegadel:

 • Pühapäeval, 30. juulil kell 17:25-17:55 Mardi turismitalu parklas (Karala küla, Saaremaa).
 • Pühapäeval, 30. juulil kell 19:20-19:30 Kuivastu sadamahoone kõrval olevas parklas.
 • Pühapäeval, 30. juulil kell 20:25-20:40 Vahetult pärast Virtsu sadamat oleva Anni pubi juures.
 • Pühapäeval, 30. juulil kell 22:10-22:45 TalTech peamaja ees parklas.
 • NB! Tipikate Rattamatkaklubi korraldajate sõidukid matka lõpus Kuressaarde ei sõida, seega pakivedu Kuressaarde meil otseselt ei toimu. Need inimesed, kes on tellinud meilt matka lõpus Karala -> Kuressaare transpordi, peavad oma pakid Karalas välja võtma ning saavad need võtta 19-kohalisse bussi mis neid Kuressaarde viib. Kui Kuressaares soovib oma pakke kätte saada mõni inimene, kes ei ole meilt matka lõpus Kuressaare transporti tellinud, siis peab ta ise matka kestel kellegagi kokku leppima, kes tema pakid Karalas Kuressaare bussi peale võtab ning need pärast Kuressaares talle üle annab.

 

Tugevate grupp

Tugevate grupp minekusuunal bussitransporti ei vaja – nemad stardivad juba neljapäeva varahommikul TalTechi eest ning sõidavad matka alguspunkti Kuressaares kohale jalgratastel.

Tugevate grupi tööplaan näeb sel aastal välja järgmine: kogunemine TalTechi ees neljapäeva hommikul kell 5:30, väljasõit kell 6:00. Alustuseks sõidetakse 118 km pikkusel teekonnal Rohuküla sadamasse (soovijatel võimalik vähendada “jalavaeva” rongiga Turbasse sõitmise näol). Rohukülast sõidetakse kell 14:30 väljuva praamiga Hiiumaale, seal 42 km pikkune teekond Heltermaa sadamast Sõru sadamasse ning sealt kell 18:30 väljuva praamiga Saaremaale. Triigi sadamas maabutakse umbes kell 19:30 ning Saaremaa pinnal jääb neljapäeva õhtul sõita veel 7-12 km, sõltuvalt sellest kas soovitakse Leisi poest läbi minna või mitte. Tugevate grupi neljapäevaõhtuseks laagripaigaks on Hiievälja talu, kus tugevate grupile on broneeritud aidamaja, soome saun, kümblustünn ja telkimisvõimalus.

Tugevate grupi teekond näeb Google kaardil välja nii.

Tugevate grupi tasu on telgis ööbimise korral 30€ ning aidamajas ööbimise korral 35€ (TalTech tudengitele vastavalt 20€ / 25€). Lisaks ööbimisvõimalusele sisaldab tugevate grupi tasu ka pakivedu neljapäeval Tallinnast Hiievälja talusse, sauna, kümblustünni ja aidamajas oleva dušši kasutust ning õhtu- ja hommikusööki neljapäevaõhtuses laagripaigas.

Täiendavaid detaile tugevate grupi kohta on võimalik lugeda siit.

 

Ööbimine

Osavõtu põhitasusse on arvestatud koht sinu telgile nii reede kui laupäeva õhtul.
 

Täiendav info

Kõige üldisem info, mida üks Tipikate Rattamatk endast kujutab, on üleval siin.

Oluline aastast aastasse muutumatu matkainfo on üleval siin.

Seekordse matka ajakava asub siin.

Kui oled Facebook’i kasutaja, siis anna enda tulekust teada ka selle ürituse Facebook’i lehel!

Vaata ka eelmiste aastate pilte ja videosid!

Ürituse suurtoetaja on Tallinna Tehnikaülikool. Lisaks toetavad rahaliste panustega TB Solutions OÜ, DMT Insenerid OÜ, Energiapartner OÜ, Schneider Electric ja Thinnect OÜ.

Täname koostöö ja toetuse eest: Event Media OÜ, AS Värska Vesi ja Casa de Baile tantsukeskus.

Indrek Roosilehe vändatud filmi 2022. aasta Tipikate Rattamatkast Hiiumaal näeb siit