Selgitus osavõtutasu kallimaks muutmise osas

Jõudsime Tipikate Rattamatk 2018 korralduse raames olukorda, kus pidime laupäevaõhtuse laagripaiga osas tegema otsuse turismitalu vahel, mille rendihind ületas tunduvalt meie eelarve võimalusi ning teiste paikade vahel, mis küll enam-vähem eelarvesse mahuvad, kuid millel on meie matka seisukohalt oluliseid puuduseid. Selleks, et antud olukorrast edasi minna, korraldasime 17.06.2018 oma uudiskirja liikmete hulgas küsitluse ning sealt selgus 93%-line toetus valikule, et tõstame matka osavõtutasu 5€ võrra ning saame seeläbi 2018. aastaks ööbimispaigad, mille kohapealsed võimalused ületavad tunduvalt nii algselt välja lubatut kui kõiki meie varasemaid matku.

Rõhutame, et poole korralduse pealt osavõtutasu tõstmine ei ole kindlasti meie tavapärane praktika, vaid tegemist on erandliku olukorraga. Meie eeltöö Tartumaa ööbimiskohtade kaardistamisel oli varasemast oluliselt põhjalikum – meil oli korraldajate tabelisse ja kaardile kantud umbes 100 võimalikku puhkemaja, turismitalu ja muud majutusasutust, neist 75 jõudsime ka füüsiliselt ära külastada. Siiski sai mingil hetkel üha selgemaks, et kui me ei võta seda tunduvalt kallimat ja vingemat kohta, siis soodsalt ei tuleks meile kätte ka alternatiivsed valikud. Lisaks oleksid konkreetsed alternatiivid tähendanud aga väga suurt lisakoormust korraldajatele, et sinna vajalikku infrastruktuuri juurde luua ning tulemus poleks kõigele vaatamata olnud paljude eelnevate aastatega samal tasemel.

Need inimesed, kes on teinud oma osavõtutasu ülekande hiljemalt 18.06.2018, juurde maksma ei pea. Kes tegi varasemalt ülekande vastavalt toetuspaketi määrale, neil säilib ilma juurde maksmata ka toetuspaketi staatus. Vabatahtlikkuse alusel ei ole loomulikult keelatud ka varem maksnud inimestel 5€ juurde tasuda. Ja muidugi võib selle otsuse teha ka alles peale matka ning vastavalt saadud emotsioonile :)

Alates 19. juunist makstes on osavõtutasud aga sellised, nagu registreerimislehel nüüd välja on toodud.