Sügismatk 2015 (Leedu)

English page with information of Autumn Trip 2015 can be found here.


Tipikate Rattamatkaklubi Sügismatk 2015 toimub 1.-4. oktoobril Aukštadvaris’e ja Trakai piirkonnas (Leedu).

Väljasõiduks koguneme Mustamäe Tehnopolis, täpsemalt Teaduspargi tänava äärde jäävas suures autoparklas neljapäeval kell 10:00. Seejärel pakime rattad haagistele ning sõidame väikebussidega õhtuks Leedus asuvasse ööbimispaika (teekonna pikkus on umbes 650 km). Tagasi Tallinnasse Tehnopoli parklasse jõuame pühapäeva õhtul orienteeruvalt kell 23:00.

Matkale on oodatud TTÜ tudengid, vilistlased, töötajad ja ka inimesed väljastpoolt.

Osavõtutasu suurus on 110€ (täis hind) / 80€ (TTÜ tudengi hind) ning see sisaldab järgmisi asju:

  • Inimese, jalgratta ja matkavarustuse transporti neljapäeval Tallinnast ööbimispaika Leedus ja pühapäeval tagasi Tallinnasse.
  • Ööbimist kolmel ööl Dalgedų puhkekülas asuvas puhkemajas.
  • Saun ja pesemisvõimalus ööbimispaigas. Meie kasutada on puhkemaja tubades olevad 5 dušši, lisaks sellele on meile kõigil kolmel õhtul reserveeritud veel eraldi saunamaja. Oma rätik kaasa!
  • Hommikusööki reedel, laupäeval ja pühapäeval ööbimispaigas.
  • Õhtusööki reedel ja laupäeval ööbimispaigas.
  • Muu väiksem olme pudi-padi.

TTÜ tudengi hind kehtib TTÜ statsionaarse õppe üliõpilastele (välja arvatud doktoriõpe). Lisaks sellele on väiksed soodustused osavõtutasust ette nähtud ka õhtu- ja hommikusöökide toimkondadele.

Registreerimiseks saada kiri jaanus.sepp@jaanus.eu ning kanna osavõtutasu Tipikate Rattamatkaklubi arvelduskontole EE501010220085505015 SEB pangas. Registreerimise põhiperiood läheb lukku pühapäeva, 27. septembriga. Peale seda saab matkale registreeruda veel vaid kohtade olemasolul ning osavõtutasu suurus on siis 10 euro võrra suurem.

Registreerimiskiri saada aadressilt, kuhu meil on võimalik sulle matka kohta olulist eelinfot saata ning pane kirja ka oma telefoninumber! Kui oled käesoleva aasta septembris TTÜ statsionaarse õppe tudeng (välja arvatud doktoriõpe) ning soovid kasutada vastavat soodustust, siis lisa registreerimiskirja ka oma üliõpilaskood!

Transport Tallinnast ööbimispaika ja tagasi on korraldatud 9-kohaliste väikebussidega (hetkel reserveeritud Renault Trafic Long 2011 ja Renault Trafic Long 2015; vajadusel leiame lisa), millel on rataste ja matkavarustuse veoks haagised järel. Neljapäevase päeva jooksul teeme peatusi tee äärde jäävates poodides ja toitlustusasutustes, kust igaüks saab endale ise süüa-juua osta. Muuhulgas tasub tähele panna, et kuna neljapäeval jõuame ööbimispaika hilja (ilmselt ~22:00), siis ei ole meil matka osavõtutasu sisse arvestatud neljapäeva õhtusööki ööbimispaigas, vaid ka selle ostab igaüks ise endale tee ääres tehtavate peatuste jooksul.

Meie ööbimiskoha eeliseks on muuhulgas ka väga hea asukoht – see võimaldab meil ühel rattasõidupäeval külastada Aukštadvarise loodusparki, teisel aga Trakai linna ja loodusparki. Nii meie ööbimiskoht kui mõlemad looduspargid asuvad järvederohkes ja kaunis piirkonnas, mis on tuntud just loodusturismi sihtkohana. Kummalgi rattasõidupäeval läbime sadulas umbes 70-80 km. Pakke tuleb rattaga sõites kaasa vedada ainult nii palju, kui jooksvalt päeva kestel vaja läheb, ülejäänud asjad saab jätta ööbimispaika. Nii reedese kui laupäevase lõunapausi teeme kuskil toitlustusasutuses või poes ning ööbimispaika tagasi jõudmine on mõlema rattasõidupäeva õhtul planeeritud umbes kella 20:00-ks. Pühapäeval pakime oma laagri ööbimispaigas kokku ning sõidame Eestisse tagasi, tehes taaskord peatusi tee äärde jäävates poodides ja toitlustusasutustes. Tehnopoli parklasse jõuame umbes kella 23:00-ks.

NB! Tipikate Rattamatkaklubi ei ole reisiettevõte, vaid matkaklubi ning tegemist ei ole pakettreisiga Turismiseaduse tähenduses. Üritusele on küll oodatud inimesed ka väljaspoolt klubi liikmeskonda, kuid osavõtja peab teadvustama, et osavõtutasu maksmine ei tähenda meilt teenuse ostmist, vaid klubilise üritusega liitumist. Osavõtutasu on oma olemuselt korraldusega seotud kulude klappimine ning ei sisalda näiteks kaitset õnnetuste vastu. Kui üritusel tekib ootamatu ja ettenägematu olukord, mille tõttu ei ole programmi võimalik planeeritud kujul läbi viia või tekib näiteks transpordivahendi rikke tõttu lisakulusid, siis ei ole tegemist pelgalt ürituse eestvedajate probleemiga, vaid tekkinud olukord lahendatakse kogu matkagrupi koostöös ühiselt.

Tegemist on üritusega, mis viib meid Tallinnast 650 km kaugusele välisriiki ning seetõttu eeldame, et kõik matkale tulijad teevad omale iseseisvalt reisikindlustuse! Samuti on vajalik omada ning kaasas kanda Euroopa ravikindlustuskaarti. Enda tervise ja turvalisuse eest vastutab matkal igaüks ise ning Tipikate Rattamatkaklubi mingit sellekohast üldist kindlustust ei oma ega paku. Kui matkal juhtub õnnetus, siis reisikindlustus katab nii ravikulud kui ka hilisema, haigusseisundile vastava eritranspordi Eestisse tagasi. Soovitame tungivalt lisaks tervisekindlustusele võtta ka reisitõrke ning pagasikindlustuse lisakaitsed. Neist esimene aitab näiteks olukorras, kus enne matka või matka ajal ootamatult haigeks jääte ning osavõtutasu muidu kaotsi läheks. Samuti aitavad paljude kindlustusseltside reisitõrkekindlustused leida asendustranspordi olukorras, kui meid Leetu viiv transpordivahend liiklusõnnetusse peaks sattuma. Pagasikindlustuse osas tasub jälgida, kas see annab kaitse ka jalgratta transpordile – osadel kindlustusseltsidel loetakse jalgratas pagasi osaks, teistel mitte. Kui vajad kindlustuse valikul abi, siis küsi lisa!

Indrek Roosilehe filmi eelmise aasta Leedu sügismatkast on võimalik vaadata siin.

Kui oled Facebook’i kasutaja, siis anna enda tulekust teada ka selle ürituse Facebook’i lehel.

Üritust toetab rahaliselt TTÜ Üliõpilasesindus.