Talvine Kääriku retk 2019

Reedel, 25. jaanuaril 2019 asub Tipikate Rattamatkaklubi taliratturite grupp tegema midagi, mida varem tehtud ei ole. Kui Käärikul toimuvatele Üliõpilaste Suvemängudele on meie klubi ratturid transportinud TalTech Üliõpilaskonna lippu juba 16 aastat järjest, siis nüüd teeme selle esmakordselt ära ka Üliõpilaste Talimängude raames! Retk on avatud kõigile, kes on valmis ennast talvistes tingimustes proovile panema ning teadvustavad, et sõltuvalt ilmast võib tegemist olla tavapärasest riskirohkema tegevusega.

Ürituseks kogunemine toimub kell 6:00 hommikul TalTech peamaja ees olevas parklas (Ehitajate tee 5, Tallinn). Seejärel kinnitame ratastele lipud, anname üleliigsed pakid saateauto kanda ning stardime Kääriku poole kell 6:30.

Erinevalt suvisest Tallinn – Kääriku retkest sõidame sel korral Kääriku poole teatesõiduna – igaüks saab valida, kui pikalt ja kui mitu lõiku kaasa teha jaksab. Oluline on vaid see, et TalTech Üliõpilaskonna lipp kogu tee jalgrattal transporditud saaks. Saateautod pakuvad ratturitele teekonna jooksul soolaseid ja magusaid snäkke, vett, spordijooki ja magneesiumi, samuti aitavad rataste ja tervisega seotud probleemide korral. Lisaks sellele transpordivad saateautod puhkavaid rattureid edasi järgmistesse vahepunktidesse, turvavad vastavalt vajadusele ratturite gruppi ohutuledega tagantpoolt (kehva ilma korral arvestame 100%-lise turvamisega), võimaldavad soovijatel katkestada ning pakuvad laupäeval transporti tagasi Tallinnasse.

NB! Tegemist ei ole sportlaste võiduajamisega, vaid võimalusega inimestel ennast talvistes tingimustes proovile panna. Teeloleku ajaks arvestame umbes 15 tundi, sellest 90% ajast peaks grupp liikvel olema.

NB! Osavõtutasu maksmine ei tähenda meilt teenuse ostmist, vaid klubilise üritusega liitumist! Ürituse korraldus põhineb vabatahtlike panusel ning osavõtutasu on oma olemuselt korraldusega seotud kulude kokku klappimine. Enda turvalisuse eest vastutab iga rattur ise! Tipikate Rattamatkaklubi ei võta endale vastutust üritusel juhtuda võivate õnnestuste eest. Ootamatud ja ettenägematud olukorrad lahendatakse grupi koostöös ühiselt.

Registreerimiseks tuleb saata vabas vormis kiri “soovin registreeruda” aadressile taliratturid [ät] rattamatkaklubi.ee ning kanda osavõtutasu 45€ hiljemalt kolmapäeval, 23. jaanuaril meie arvelduskontole EE501010220085505015 (saaja nimi on Tipikate Rattamatkaklubi; konto asub SEB pangas). Osavõtutasu sisaldab järgmist:

  • Saateauto abi reedel.
  • Spordijooki ja magneesiumi.
  • Teekonna jooksul saateautost pakutavaid snäkke.
  • Õhtusöök Käärikul peale kohalejõudmist.
  • Kääriku Spordikeskuse Greeni saun, mis on reserveeritud ratturite grupi jaoks peale kohalejõudmist.
  • Inimese ja ratta transporti Tallinnasse tagasi laupäeval.

Üliõpilaste Talimängude korraldajad annavad meie ratturite grupile käepaelad, mis võimaldavad meil kohapeal viibida, mängude melust osa saada ja ööbida oma varustusega võimla põrandal, kuid ei anna õigust toitlustusele ega võistlemisele! Kes soovivad võistelda, peavad hankima lisaks iseseisvalt ka talimängude pileti.

Reedese õhtusöögi teeme ratturite grupiga ühiselt saunas ning see sisaldub rattaretke osavõtutasus. Laupäevast alates on aga toitlustus iga inimese enda mure – võimalus on eelnevalt midagi kaasa varuda või kohapealt osta.

Kui oled Facebook’i kasutaja, siis anna enda tulekust teada ka selle ürituse Facebook’i lehel.

Üritust toetab rahaliselt TalTech Üliõpilasesindus.

Lisainfo: taliratturid [ät] rattamatkaklubi.ee

Projektijuht: Jaanus Sepp (jaanus [ät] rattamatkaklubi.ee, 56983774).