Talvine Kääriku retk 2022


 

Üldine info

Reedel, 28. jaanuaril 2022 asub Tipikate Rattamatkaklubi taliratturite grupp ühele erakordsele rattaretkele. Kui Käärikul toimuvatele Üliõpilaste Suvemängudele on meie klubi ratturid transportinud Tallinna Tehnikaülikooli ja Tipikate Rattamatkaklubi lippe juba 18 aastat, siis käesoleva retke eesmärgiks on teha seda sama Üliõpilaste Talimängude raames! Retk on avatud kõigile, kes on valmis ennast talvistes tingimustes proovile panema ning teadvustavad, et sõltuvalt ilmast võib tegemist olla tavapärasest riskirohkema tegevusega. Talvine Kääriku retk on varasemalt toimunud ühel korral (2019), jättis osalejatele palju positiivseid emotsioone ning meil on hea meel see asi teist korda ette võtta :)

Ürituseks kogunemine toimub kell 5:30 hommikul TalTech peamaja ees olevas parklas (Ehitajate tee 5, Tallinn). Seejärel kinnitame ratastele lipud, anname üleliigsed pakid saateauto kanda ning stardime Kääriku poole kell 6:00.

Erinevalt suvisest Tallinn – Kääriku retkest sõidame talvise Kääriku retke raames teatesõiduna – igaüks saab valida, kui pikalt ja kui mitu lõiku kaasa teha jaksab. Loomulikult kellel on jaksu terve tee läbimiseks, on teretulnud ka seda proovima (hetkel mõned inimesed seda ka kaaluvad). Suured lipud liiguvad Tallinnast Käärikule siiski 100% jalgratastel ning lipu mõneks lõiguks ka enda ratta kanda võtmine on iga osaleja auasi :)

Saateautod pakuvad ratturitele teekonna jooksul soolaseid ja magusaid snäkke, külma ja kuuma vett, spordijooki ja magneesiumi, samuti aitavad rataste ja tervisega seotud probleemide korral. Lisaks sellele transpordivad saateautod puhkavaid rattureid edasi järgmistesse vahepunktidesse, turvavad ratturite gruppi ohutuledega tagantpoolt, võimaldavad soovijatel katkestada ning pakuvad laupäeval transporti tagasi Tallinnasse.

NB! Tegemist ei ole sportlaste võiduajamisega, vaid võimalusega ka täiesti tavalisel inimestel ennast talvistes tingimustes proovile panna. Teeloleku ajaks arvestame 15 tundi, sellest 90% ajast peaks grupp liikvel olema.

Retke marsruut, peamised kellajalised pidepunktid ja grupi asukoht reaalajas on nähtavad siin lehel.

 

Paketid, hinnad ja võimalused

Osavõtuks on võimalik valida nelja erineva paketi vahel:

  • Baaspakett sisaldab saateautode abi reedel (sh ratturite grupi ohutuledega turvamine tagantpoolt, puhkavate ratturite ja nende jalgrataste järgmistesse vahetuspunktidesse ettevedu, võimalust ise valida endale sobivad rattasõidu distantsid ning muul ajal saateautos kaasa sõita, tehno ja meditsiini abivahendid), teekonnal saateautodest pakutavaid soolaseid ja magusaid snäkke, külma ja kuuma vett, spordijooki ja magneesiumi. Baaspaketi hinnaks on 35€ (täishind) / 20€ (TalTech tudengi hind).
  • Standardpakett sisaldab lisaks eelnevale ka sauna ja õhtusööki reede õhtul Tehvandil (11 km Käärikult). Standardpaketi hinnaks on 45€ (täishind) / 25€ (TalTech tudengi hind).
  • Voodimajutusega pakett sisaldab lisaks kõigele eelnevale ka ööbimist voodis linade vahel Tehvandil. Voodimajutusega paketi hinnaks on 55€ (täishind) / 35€ (TalTech tudengi hind).
  • Täispakett sisaldab lisaks kõigele eelnevale ka laupäeva hommikusööki Tehvandil. Täispaketi hinnaks on 60€ (täishind) / 40€ (TalTech tudengi hind).

NB! TalTech tudengi hind kehtib ainult statsionaarse õppe tudengitele (välja arvatud doktoriõpe).

Sõltumata valitud paketist võimaldatakse igale rattaretke osalejale lisaks:

  • Üliõpilaste Talimängude korraldajate poolt soe vastuvõtt reede õhtul kell 21:00 Käärikule saabumisel.
  • Üliõpilaste Talimängude korraldajate poolt võimalus saada talimängude melust pealtvaatajana osa.
  • Üliõpilaste Talimängude korraldajate poolt võimalus saada laupäeval tasuta lõunasööki Käärikul.
  • Tipikate Rattamatkaklubi poolt autotransport reede õhtul marsruudil Kääriku -> Tehvandi, laupäeva hommikul tagasi Tehvandi -> Kääriku ja laupäeva õhtul transport Kääriku -> Tallinn (kõik otsad sisaldavad soovijatele nii inimese kui jalgratta transporti).
  • Tipikate Rattamatkaklubi poolt pakkide ja jalgratta vedu kogu ürituse jooksul, sh võimalus tuua oma pakid (soovi korral ka jalgratas) ära juba neljapäeval kell 20:00 TalTech ette. Kokkuleppel on võimalik mõned asjad laupäeval ka “maha jätta” ning tulla neile järgi alles pühapäeval.

NB! Enamik meie retke osalisi on valinud “voodimajutusega paketi” või “täispaketi” ning seetõttu suunduvad reede õhtul peale Käärikul toimuvat vastuvõtutseremooniat Tehvandile, kus meile on broneeritud puhkemaja apartment koos saunaga, samuti toimub seal meie õhtusöök ning asuvad voodikohad. Arvestuslik saabumine Tehvandile on kell 22:00.

Baaspaketi valimine tähendab laias laastus seda, et osaleja jääb reede õhtul peale vastuvõtutseremooniat Käärikule või läheb sealt oma teed. Kes soovib Käärikule jääda, siis Üliõpilaste Talimängude korraldajad võimaldavad neile inimestele tasuta põrandamajutuse (oma varustus kaasa!) ja pesemisvõimaluse Kääriku spordihoones. Alternatiivina on baaspaketi valinud inimesel võimalik saada Tipikate Rattamatkaklubi transpordiga Tehvandile ning sealt siis oma teed minna.

Standardpaketi valimisel on osalejale lisaks tagatud saun ja õhtusöök Tehvandil, aga peale seda läheb inimene oma teed. “Oma teed minemine” tähendab siinjuures seda, et inimene lahkub omal käel (rattaga või ilma) enda valitud/broneeritud/makstud ööbimispaika. Soovijatel on sellisel juhul võimalik pärast sauna ka omal käel Käärikule tagasi sõita (nt jalgrattaga – vahemaa on 11 km), kus saab tasuta oma varustusega võimla põrandal ööbida.

Nii baas- kui standardpaketi valinud inimestel on võimalik soovi korral laupäeval meie grupiga uuesti liituda (Tehvandilt või Käärikult) ning saada osa vastavatest ajakava punktidest.

NB! Üliõpilaste Talimängude näol on tegemist 700 inimesega suurüritusega ning sel ajal Kääriku Spordikeskuse alal või hoonetes viibimisel on vajalik kehtiv Covid tõend!
 

Registreerimine

Registreerimiseks tuleb saata vabas vormis kiri “soovin registreeruda” aadressile taliratturid [ät] rattamatkaklubi.ee (mainides ära ka enda soovitava paketi) ning kanda osavõtutasu hiljemalt kolmapäeval, 26. jaanuaril meie arvelduskontole EE501010220085505015 (saaja nimi on Tipikate Rattamatkaklubi; konto asub SEB pangas).

NB! Osavõtutasu maksmine ei tähenda meilt teenuse ostmist, vaid klubilise üritusega liitumist. Ürituse korraldus põhineb vabatahtlike panusel ning osavõtutasu on oma olemuselt korraldusega seotud kulude kokku klappimine. Enda turvalisuse eest vastutab iga rattur ise! Tipikate Rattamatkaklubi ei võta endale vastutust üritusel juhtuda võivate õnnetuste eest. Ootamatud ja ettenägematud olukorrad lahendatakse grupi koostöös ühiselt. Tipikate Rattamatkaklubi jätab endale õiguse osalejaid valida (eelkõige võib keeldumise põhjuseks olla varasem probleemkäitumine).
 

Ajakava

Neljapäev, 27. jaanuar 2022

20:00 – 20:15 On võimalik tuua ära oma vedamist vajavaid pakke (kui neid reede hommikul kaasa võtta ei saa, taha või jaksa). Kes soovib, võib ka jalgratta juba siis ära tuua ning saabuda reede hommikul starti “käed taskus”.
 

Reede, 28. jaanuar 2022

5:30 – 6:00 Kogunemine TalTech peamaja ees. Saab pakke saateautole anda, ketti õlitada ja muid ettevalmistusi teha. Grupipilt.
6:00 – 21:00 Teekond Tallinnast Käärikule (237 km). Täpsemad pidepunktid, marsruut ja grupi asukoht reaalajas on nähtavad siin lehel.
21:00 – 22:00 Vastuvõtutseremoonia Käärikul, rataste kaubikusse pakkimine, transport Tehvandile.
22:00 – … Õhtusöök, saun ja majutus Tehvandil.
 

Laupäev, 29. jaanuar 2022

NB! Laupäevasest ajakavast ei plaani me nii täpselt kinni pidada kui reedesest ning see võib veidi siia-sinna nihkuda!
9:30 – 11:30 Äratus, hommikusöök, pakkimine.
11:30 – 12:00 Transport Tehvandilt Käärikule.
12:00 – 16:15 Osalemine Üliõpilaste Talimängudel pealtvaatajana. Kell 14:00 – 16:00 on võimalik saada ka lõunasööki.
16:15 – 16:45 Valmistume Käärikult lahkuma.
16:45 – 20:00 Autosõit Kääriku – Tallinn.
20:00 – 22:00 Soovijatel võimalus saada autoga kodule lähemale (vaikimisi on transpordi lõppjaamaks TalTech peamaja).
 

Pühapäev, 30. jaanuar 2022

Vajadusel ja kokkuleppel maha jäänud varustuse tagastamine. See, kas laupäeval on võimalik soovijal ka jalgratas maha jätta ning sellele alles pühapäeval järgi tulla, selgub töö käigus.
 

Täiendav info

Kui oled Facebook’i kasutaja, siis anna enda tulekust teada ka selle ürituse Facebook’i lehel.

Üritust toetab rahaliselt TalTech Üliõpilasesindus. Meie suurimad tänud lähevad ka Üliõpilaste Talimängude korraldajatele, kes võtavad meid soojalt vastu ning võimaldavad Käärikul mitmeid hüvesid, mille eest retke osalised ega Tipikate Rattamatkaklubi midagi maksma ei pea.

Lisainfo: taliratturid [ät] rattamatkaklubi.ee

Projektijuht: Jaanus Sepp (jaanus [ät] rattamatkaklubi.ee, 56983774).

Marko Vilbergi fotosid 2019. aastal toimunud retkest näed siin.

Sten Paali videoklippi 2019. aastal toimunud retkest näed siin: