Talvine Kääriku retk 2024


 

Üldine info

Reedel, 26. jaanuaril 2024 asub Tipikate Rattamatkaklubi taliratturite grupp ühele erakordsele rattaretkele. Kui Käärikul toimuvatele Üliõpilaste Suvemängudele on meie klubi ratturid transportinud Tallinna Tehnikaülikooli ja Tipikate Rattamatkaklubi lippe juba 20 aastat, siis käesoleva retke eesmärgiks on teha seda sama Üliõpilaste Talimängude raames! Retk on avatud kõigile, kes on valmis ennast talvistes tingimustes proovile panema ning teadvustavad, et sõltuvalt ilmast võib tegemist olla tavapärasest riskirohkema tegevusega. Talvine Kääriku retk on varasemalt toimunud kolmel korral (2019, 2022 ja 2023), jätnud osalejatele palju positiivseid emotsioone ning meil on hea meel see asi neljandat korda ette võtta :)

Ürituseks kogunemine toimub kell 5:00 hommikul TalTech peamaja ees olevas parklas (Ehitajate tee 5, Tallinn). Seejärel kinnitame ratastele lipud, anname üleliigsed pakid saateauto kanda ning stardime Kääriku poole kell 5:30.

Erinevalt suvisest Tallinn – Kääriku retkest sõidame talvise ürituse raames teatesõiduna – igaüks saab valida, kui pikalt ja kui mitu lõiku kaasa teha jaksab. Soodsate ilmaolude korral võib juhtuda, et mõned sportlikumad inimesed läbivad selle 244 km pikkuse teekonna täies mahus jalgratastel. Suured lipud liiguvad Tallinnast Käärikule igal juhul 100% jalgratastel ning lipu mõneks lõiguks ka enda ratta kanda võtmine on iga osaleja auasi :)

Saateautod pakuvad ratturitele teekonna jooksul soolaseid ja magusaid snäkke, külma ja kuuma vett, spordijooki ja magneesiumi, samuti aitavad rataste ja tervisega seotud probleemide korral. Lisaks sellele transpordivad saateautod puhkavaid rattureid edasi järgmistesse vahepunktidesse, turvavad ratturite gruppi ohutuledega tagantpoolt, võimaldavad soovijatel katkestada ning pakuvad laupäeval transporti tagasi Tallinnasse.

NB! Tegemist ei ole sportlaste võiduajamisega, vaid võimalusega ka täiesti tavalisel inimestel ennast talvistes tingimustes proovile panna. Teeloleku ajaks arvestame 15,5 tundi, sellest 90% ajast peaks grupp liikvel olema.

Retke marsruut, peamised kellajalised pidepunktid ja grupi asukoht reaalajas on nähtavad siin lehel. Juhime tähelepanu, et seekordne marsruut on tulemas erinev kõigist neist, mis läbi Kääriku sõitude ajaloo (sh nii suvel kui talvel) traditsiooniks on saanud. Kui varasemalt on kõige tavapärasemaks olnud marsruut läbi Rapla, Türi, Viljandi, Mustla ja Puka, siis sel korral suundume läbi Kiili Kose kanti, sõidame seejärel pikalt mööda nüüdseks kõrvalmaanteeks saanud vana Tallinn-Tartu maanteed, veereme läbi Põltsamaa, seejärel piki Võrtsjärve idakallast lõunasse ning viimaseks suuremaks asulaks enne Käärikule jõudmist jääb Rõngu.

 

Paketid, hinnad ja võimalused

Osavõtuks on võimalik valida kolme erineva paketi vahel:

  • Baaspakett sisaldab saateautode abi reedel (sh ratturite grupi ohutuledega turvamine tagantpoolt, puhkavate ratturite ja nende jalgrataste järgmistesse vahetuspunktidesse ettevedu, võimalust ise valida endale sobivad rattasõidu distantsid ning muul ajal saateautos kaasa sõita, tehno ja meditsiini abivahendid), teekonnal saateautodest pakutavaid soolaseid ja magusaid snäkke, külma ja kuuma vett, spordijooki ja magneesiumi. Baaspaketi hinnaks on 35€ (täishind) / 20€ (kuni 25 aastase TalTech tudengi hind).
  • Saunaga pakett sisaldab lisaks eelnevale ka sauna ja õhtusööki reede õhtul Küljemäe puhkemajas (7,5 km Käärikult). Saunaga paketi hinnaks on 45€ (täishind) / 25€ (kuni 25 aastase TalTech tudengi hind).
  • Täispakett sisaldab lisaks kõigele eelnevale ööbimist voodis linade vahel Küljemäe puhkemajas, samuti laupäeva hommikusööki. Täispaketi hinnaks on 55€ (täishind) / 35€ (kuni 25 aastase TalTech tudengi hind).

Kuni 25 aastase TalTech tudengi soodustus kehtib TalTech statsionaarse õppe üliõpilastele (välja arvatud doktoriõpe), kes osavõtutasu maksmise kuupäevaks ei ole veel 26-aastaseks saanud. Palume noorel TalTech tudengil oma vanuse tõendamiseks teha põhitasu ülekanne oma isiklikult arveldusarvelt.

Sõltumata valitud paketist võimaldatakse igale rattaretke osalejale lisaks:

  • Üliõpilaste Talimängude korraldajate poolt soe vastuvõtt reede õhtul kell 21:00 Käärikule saabumisel.
  • Üliõpilaste Talimängude korraldajate poolt võimalus saada talimängude melust pealtvaatajana osa.
  • Tipikate Rattamatkaklubi poolt autotransport reede õhtul marsruudil Kääriku -> Küljemäe, laupäeva hommikul tagasi Küljemäe -> Kääriku ja laupäeva õhtul transport Kääriku -> Tallinn (kõik otsad sisaldavad soovijatele nii inimese kui jalgratta transporti).
  • Tipikate Rattamatkaklubi poolt pakkide ja jalgratta vedu kogu ürituse jooksul, sh võimalus tuua oma pakid (soovi korral ka jalgratas) ära juba neljapäeval kell 20:00 TalTech ette.

NB! Enamik meie retke osalisi on valinud “täispaketi” ning seetõttu suunduvad reede õhtul pärast Käärikul toimuvat vastuvõtutseremooniat Küljemäe puhkemajja, samuti toimub seal õhtusöök ning asuvad voodikohad. Küljemäe puhkemajja jõuame vahemikus kell 22:00-23:00.

Baaspaketi valimine tähendab laias laastus seda, et osaleja jääb reede õhtul pärast vastuvõtutseremooniat Käärikule või läheb sealt oma teed. Kes soovib Käärikule jääda, siis Üliõpilaste Talimängude korraldajad võimaldavad neile inimestele tasuta põrandamajutuse (oma varustus kaasa!) ja pesemisvõimaluse Kääriku spordihoones. Alternatiivina on baaspaketi valinud inimesel võimalik saada Tipikate Rattamatkaklubi transpordiga Küljemäe puhkemaja juurde ning sealt siis oma teed minna.

Saunaga paketi valimisel on osalejale lisaks tagatud saun ja õhtusöök Küljemäe puhkemajas, aga pärast seda läheb inimene oma teed. “Oma teed minemine” tähendab siinjuures seda, et inimene lahkub omal käel (rattaga või ilma) enda valitud/broneeritud/makstud ööbimispaika. Soovijatel on sellisel juhul võimalik pärast sauna ka omal käel Käärikule tagasi sõita (nt jalgrattaga – vahemaa on 7,5 km), kus saab tasuta oma varustusega võimla põrandal ööbida.

Nii baas- kui saunaga paketi valinud inimestel on võimalik soovi korral laupäeval meie grupiga uuesti liituda (Küljemäe puhkemajast või Käärikult) ning saada osa vastavatest ajakava punktidest.

 

Registreerimine

Registreerimiseks tuleb saata vabas vormis kiri “soovin registreeruda” aadressile taliratturid [ät] rattamatkaklubi.ee (mainides ära ka enda soovitava paketi) ning kanda osavõtutasu hiljemalt kolmapäeval, 24. jaanuaril meie arvelduskontole EE501010220085505015 (saaja nimi on Tipikate Rattamatkaklubi; konto asub SEB pangas).

NB! Osavõtutasu maksmine ei tähenda meilt teenuse ostmist, vaid klubilise üritusega liitumist. Ürituse korraldus põhineb vabatahtlike panusel ning osavõtutasu on oma olemuselt korraldusega seotud kulude kokku klappimine. Enda turvalisuse eest vastutab iga rattur ise! Tipikate Rattamatkaklubi ei võta endale vastutust üritusel juhtuda võivate õnnetuste eest. Ootamatud ja ettenägematud olukorrad lahendatakse grupi koostöös ühiselt. Tipikate Rattamatkaklubi jätab endale õiguse osalejaid valida (eelkõige võib keeldumise põhjuseks olla varasem probleemkäitumine).
 

Ajakava

Neljapäev, 25. jaanuar 2024

20:00 – 20:15 On võimalik tuua ära oma vedamist vajavaid pakke (kui neid reede hommikul kaasa võtta ei saa, taha või jaksa). Kes soovib, võib ka jalgratta juba siis ära tuua ning saabuda reede hommikul starti “käed taskus”.
 

Reede, 26. jaanuar 2024

5:00 – 5:30 Kogunemine TalTech peamaja ees. Saab pakke saateautole anda, ketti õlitada ja muid ettevalmistusi teha. Grupipilt.
5:30 – 21:00 Teekond Tallinnast Käärikule (244 km). Täpsemad pidepunktid, marsruut ja grupi asukoht reaalajas on nähtavad siin lehel.
21:00 – 22:00 Vastuvõtutseremoonia Kääriku võrkpalliväljakute juures ja rataste kaubikusse pakkimine.
22:00 – … Transport Küljemäe puhkemajja, majutumine, õhtusöök ja saun.
 

Laupäev, 27. jaanuar 2024

NB! Laupäevane ajakava võib kokkuleppel osalejatega veidi siia-sinna nihkuda!
9:30 – 11:30 Äratus, hommikusöök, pakkimine.
11:30 – 12:00 Transport Küljemäe puhkemajast Käärikule.
12:00 – 16:00 Osalemine Üliõpilaste Talimängudel pealtvaatajana (talimängude ajakava asub siin).
16:00 – 16:30 Valmistume Käärikult lahkuma.
16:30 – 20:00 Autosõit Kääriku – Tallinn.
20:00 – 22:00 Soovijatel võimalus saada autoga kodule lähemale (vaikimisi on transpordi lõppjaamaks TalTech peamaja).
 

Täiendav info

Kui oled Facebook’i kasutaja, siis anna enda tulekust teada ka selle ürituse Facebook’i lehel.

Üritust toetab rahaliselt TalTech Üliõpilasesindus. Meie suurimad tänud lähevad ka Üliõpilaste Talimängude korraldajatele, kes võtavad meid soojalt vastu ning võimaldavad Käärikul hüvesid, mille eest retke osalised ega Tipikate Rattamatkaklubi midagi maksma ei pea.

Lisainfo: taliratturid [ät] rattamatkaklubi.ee

Projektijuht: Jaanus Sepp (jaanus [ät] rattamatkaklubi.ee, 56983774).
 

Varasemad pildid, videod ja reportaažid

27.01.2023

28.01.2022

25.01.2019