Erinevus lehekülje "Inventari kasutamise juhtnöörid" redaktsioonide vahel

Allikas: Tipikate Rattamatkaklubi teabebaas
Jump to navigation Jump to search
 
(ei näidata sama kasutaja 2 vahepealset redaktsiooni)
51. rida: 51. rida:
 
** Teip (jälgida, et liigselt ei mäkerdaks).
 
** Teip (jälgida, et liigselt ei mäkerdaks).
 
** Knopkad.
 
** Knopkad.
 +
 +
== Jalgrataste lipud ==
 +
=== Suured lipud ===
 +
Suurte lippude kasutamisel jälgime põhimõtet, et varras ja lipp transporditakse ürituse alguskohta eraldatult, samuti eemaldame lipu vardalt '''enne''', kui selle tagasitee transpordiks kaubikusse/bussi/haagisesse paneme. Põhjuseks on see, et varda transport toimub tihti tingimustes, mis võiks lippu kõvasti määrida ja muul viisil kahjustada. Nii või teisiti on meil tavaks lipud peale kasutamist pesumasinast läbi lasta (ehk siis vardalt eemaldada tuleb nad peale üritust niikuinii).
 +
 +
Kokkuvõtvalt:
 +
* Ürituse alguses transpordime lipu ja varda eraldatult ürituse alguskohta. Seal kinnitame lipu vardale ja kohe ka varda jalgrattale.
 +
* Ürituse lõpus, kui varras rattalt eemaldatakse, võtame kohe ka lipu varda küljest lahti.
 +
 +
=== Väiksed lipud ===
 +
 +
== Veevarustus ==
 +
Kuna veevarustuse hulka kuuluvad asjad on hetkel 100% Jaanuse isiklikud asjad, millel ka põhiline kasutusala on väljaspool Tipikate Rattamatkaklubi tegevust, siis asub nimetatud artikkel [https://jaanus.eu/wiki/Veevarustus Jaanuse isiklikus wikis].
  
 
[[Category:Inventar_ja_varustamine]]
 
[[Category:Inventar_ja_varustamine]]
 
[[Category:Tipikate_Rattamatk]]
 
[[Category:Tipikate_Rattamatk]]
 
[[Category:Muud_üritused]]
 
[[Category:Muud_üritused]]

Viimane redaktsioon: 16. november 2017, kell 11:54

Tule süütamine

Süütevahendid

Tule süütamiseks meil süütevedelikku varustuse hulgas ei ole (tänapäevased ohutud süütevedelikud ei põle eriti hästi), aga see-eest on kasutada valged süütekuubikud (pildil nr 1) - need põlevad üsna kaua, on tulise leegiga ning süütavad seetõttu ka märjemad ja suuremad puud.

  • Kui arvestada, et pakis on hinnanguliselt 32 valget süütekuubikut, siis tavapärase lõkke mugavaks süütamiseks on 2-4 tk täiesti piisav, seda ka päris suurte halgude korral (seega ühest pakist peaks saama lõket süüdata 8-16 korda). Märja puu süütamisel võib vaja minna ka mõnevõrra rohkem kuubikuid.
  • Huvitaval kombel on valmis grillsöe põlema saamine suurtest halgudest isegi mõnevõrra keerulisem - üksikud põlevad kuubikud ei suuda mõistliku ajaga süüdata kogu grilli. Valmis grillsütt aitab hästi süüdata see, kui kuubikud üsna väikseks pulbriks pudistada, grillile laiali laotada ning põlema panna. Sõltuvalt kui kärsitu ollakse, võib neid üheks süütamiseks kasutada ka veidi rohkem kui tavalise lõkke süütamiseks.
  • Suuri väliküünlaid on niisama tiku või gaasipliidi süütajaga põlema saada üsna raske - küünlavaha on vaja üles soojendada. Abiks on taaskord valged süütekuubikud, seejuures ühest tavasuuruses kuubikust piisab 3-4 küünlale. Kui aseteda iga küünla tahi kõrvale väike tükike valget süütekuubikut, on neid üsna lihtne süüdata.

Valge süütekuubiku põlema panemiseks on meil varustuse hulgas järgmised asjad:

  • Gaasipliidi süütaja (pildil nr 2) - enamasti kõige mugavam vahend (kui on käepärast). Madalatel temperatuuridel (alla +5°C) ei taha enam väga hästi toimida ning alla 0°C on praktiliselt kasutu. Seega kui talvistel üritustel on võimalik süütajat soojemas kohas hoida, võib seda teha, vastasel juhul tuleb kasutada tikke.
  • Tikkudest on varustuse hulgas olemas nii tavalised tikud (pildil nr 3) kui ka ilmastikukindlad tikud veekindlas keeratava korgiga purgis raskemate olukordade tarbeks (pildil nr 4).

Pliidi kasutamine

..

Tuleohutus

Kapi paigaldamine ja kokku pakkimine, kapi hoidmise raam, ...

Videoekraan

Prožektori mastid

Spetsiaalne kinnitus saunal, aga võimalik ka lihtsalt kaablisidemetega telgi nurga külge kinnitada. Eraldi prožektorite kinnitusplaadid.

Kaablite vedamine

Maapinnal valida parem koht. Võimalusel selline, kust autod üle ei sõida. Muru peal kui võib vajadusel sõita ka, kruusal ja asfaldil tuleb kindlasti kaablisild teha (kaks kaigast naelutusplaatidega kokku, kaabel sidemetega kinni, et ära ei libiseks ja puidu alla ei jääks).

Ühenduskohad valida kindlasti nii, et keegi üle ei sõidaks. Kui on vihma oodata, siis kilekotti, kaablisidemega kinni ja teine kott veel peale.

Prügi pakendamine

Kasutame prügikotte pigem rohkem, sest määrdunud auto on suurem probleem kui kottide raiskamine. Kui väiksed 35l kotid juba rohkem täis hakkavad saama, võib nad paigutada suuremasse 60l või 100l kotti. Kui peaks olema vaja suuremat kogust prügi kaasa vedada, võib kuni 150l kotid veidi kokku suruda ning pakkida 200 liitristesse rohelistesse tugevatesse kottidesse.

Pottide, pannide ja muude nõude pakendamine

Jälgida tuleks kahte asja:

  • Et rasvased asjad muid asju ära ei määriks. Kui kohapeal pesemine ei ole võimailik või ei ole otstarbekas, siis pakendame prügikottidesse. Seejuures näiteks grillrestid tuleks pakendada kahekordsesse kotti - esimene kiht 35-liitrised, teine vastavalt vajadusele 60-100 liitrine kott.
  • Et metallesemed ei koliseks transpordil üksteise vastu. Eelkõige on jutt pottidest ja nende kaantest, mis tuleks samuti prügikottidesse pakkida.

Siltide üles panek

  • Tahvliga sildid.
    • Kaablisidemetega riputamine.
    • Olemasolevale puitpinnale kruvidega.
    • Postiga maasse.
  • Lihtsalt paber.
    • Teip (jälgida, et liigselt ei mäkerdaks).
    • Knopkad.

Jalgrataste lipud

Suured lipud

Suurte lippude kasutamisel jälgime põhimõtet, et varras ja lipp transporditakse ürituse alguskohta eraldatult, samuti eemaldame lipu vardalt enne, kui selle tagasitee transpordiks kaubikusse/bussi/haagisesse paneme. Põhjuseks on see, et varda transport toimub tihti tingimustes, mis võiks lippu kõvasti määrida ja muul viisil kahjustada. Nii või teisiti on meil tavaks lipud peale kasutamist pesumasinast läbi lasta (ehk siis vardalt eemaldada tuleb nad peale üritust niikuinii).

Kokkuvõtvalt:

  • Ürituse alguses transpordime lipu ja varda eraldatult ürituse alguskohta. Seal kinnitame lipu vardale ja kohe ka varda jalgrattale.
  • Ürituse lõpus, kui varras rattalt eemaldatakse, võtame kohe ka lipu varda küljest lahti.

Väiksed lipud

Veevarustus

Kuna veevarustuse hulka kuuluvad asjad on hetkel 100% Jaanuse isiklikud asjad, millel ka põhiline kasutusala on väljaspool Tipikate Rattamatkaklubi tegevust, siis asub nimetatud artikkel Jaanuse isiklikus wikis.