Oma transpordiga liitujatele

Allikas: Tipikate Rattamatkaklubi teabebaas
Jump to navigation Jump to search

Tipikate Rattamatka korralduse üheks eesmärgiks on mahutada matka kolme päeva nii palju huvitavaid kohti kui võimalik. Sellest lähtuvalt ei asu meie matka alg- ja lõpp-punktid tavaliselt samas kohas. Kui meie ühise transpordi kasutajate jaoks ei ole see probleem (transport viib inimesed enne matka algpunkti ning toob pärast matka lõpp-punktist ära), siis oma transpordiga liitujatel tuleb leida lahendus, kuidas enne või pärast matka alg- ja lõpp-punktide vahel liikuda.

Tipikate Rattamatka logistiline plaan koos täpsete alg- ja lõpp-punktidega saab paika umbes kolm nädalat enne matka - 2018. aastal on selleks tärminiks 8. juuli. Selleks ajaks kuulutame välja ka selle, mil viisil saame oma transpordiga liitujatel nende logistiliste probleemide lahendamisel abiks olla. Siiski on meil välja kujunenud põhimõtted, millest korraldusel lähtume ning et oma transpordiga tulijate muret juba enne 8. juulit vähendada, siis saagu need siia ka kirja:

  • Kui matka alg- ja lõpp-punkti vaheks kujuneb alla 15 km, siis tuleb oma transpordiga liitujatel see maa enne või pärast matka iseseisvalt läbida. Küll aga tagame sel juhul ilma lisatasuta võimalused pakiveoks, ehk siis oma transpordiga liitujad ei pea seda maad läbima kogu oma varustusega.
  • Kui matka alg- ja lõpp-punkti vaheks kujuneb üle 20 km, siis pakume oma transpordiga liitujatele lisatasu eest võimalust kasutada meie transporti matka alg- ja lõpp-punkti vahel. Selle transpordi hinnaks on 10€ (sisaldab nii inimese kui jalgratta transporti).
  • Kui matka alg- ja lõpp-punkti vaheks kujuneb 15-20 km, siis küsime osalejatelt täiendavat tagasisidet ning otsustame vastavalt sellele, kas lisatranspordi organiseerimine on vajalik või piisab ainult pakiveo võimaldamisest.

Korralduse käigus paneme paika ka selle, kas soovitame oma transpordiga liitujatel jätta autod matka alg- või lõpp-punkti - see sõltub konkreetse aasta võimalustest. Rõhutame siinkohal, et kui see otsus tehtud, siis sellest lähtuvalt korraldame pakiveo või pikema vahemaa korral inimeste ja rataste transpordi matka alg- ja lõpp-punkti vahel ära ainult ühel suunal. Ehk siis:

  • Kui otsustame, et soovitame oma transpordiga liitujatel jätta autod matka algpunkti, siis korraldame lisa pakiveo või pikema vahemaa korral inimeste ja rataste transpordi pühapäeva õhtul peale matka lõpp-punktist algpunkti. Kes vaatamata meie soovitusele otsustab oma auto hoopis matka lõpp-punkti jätta, peab omal käel hakkama saama.
  • Kui otsustame, et soovitame oma transpordiga liitujatel jätta autod matka lõpp-punkti, siis korraldame lisa pakiveo või pikema vahemaa korral inimeste ja rataste transpordi reede hommikul enne matka lõpp-punktist algpunkti. Kes vaatamata meie soovitusele otsustab oma auto hoopis matka algpunkti jätta, peab omal käel hakkama saama.

Tallinna inimesed, kes otsustavad liituda oma transpordiga, võivad oma suuremad pakid muidugi ka juba eelnevalt Tallinnas ära anda ja pühapäeva hilisõhtul Tallinnas kätte saada.

Kindlasti huvitab osasid inimesi ka põhjus, miks meie matka alg- ja lõpp-punktid alles umbes kolm nädalat enne matka paika saavad. Põhjus selleks peitub asjaolus, et meie matk ei ole päris nii suur üritus, et matka programmi juba eelneval sügisel välja töötama hakata, vaid ürituse korraldus toimub peamiselt ikkagi sama aastanumbri sees. Kuna talvel ja varakevadel matka piirkonnaga tutvumine samuti väga mõistlik ei oleks (teed ja rajad näevad hoopis teistmoodi välja, paljud kohad vast polekski ligipääsetavad), siis algab meie matka marsruudi ja programmi välja töötamine alles aprilli alguses ning kestab seejärel väga aktiivselt kuni matkani välja. Sellest lähtuvalt ei saa me lubada, et jõuame matka alg- ja lõpp-punktid paika panna varem kui umbes kolm nädalat enne ürituse toimumist.