Tipikate Rattamatk 2022 - KKK ja detailid

Allikas: Tipikate Rattamatkaklubi teabebaas
Jump to navigation Jump to search

Sisukord

Sissejuhatus

Käesolev artikkel on mõeldud vastamaks korduma kippuvatele küsimustele, mis Tipikate Rattamatk 2022 osalejatel võivad tekkida, samuti on siin lehel täpsustatud detaile, mis info- ja registreerimislehele ei mahu.

NB! Käesolev artikkel on täiendav lugemismaterjal neile, kes soovivad vastust mõnele konkreetsele küsimusele või soovivad lihtsalt kõigi detailidega kursis olla. Enne kui siin lehel olevatesse detailidesse liiga sügavuti sisse lähed, võiksid veenduda et oled tutvunud meie matka põhilisemate infomaterjalidega:

Registreerimisandmete muutmine

Registreerimisel antud andmeid on võimalik muuta hiljemalt 19.07.2022, kirjutades oma soovist info [ät] rattamatkaklubi.ee. Juba meile üle kantud summadega kehtib põhimõte, et neid on võimalik teisele isikule tasuta üle kanda. Kui osaleja soovib matkast ja/või transpordist loobuda ning juba tasutud summa tagasi saada, siis sellised taotlused vaatab Tipikate Rattamatkaklubi juhatus üle juhtumipõhiselt. Palun arvesta, et otsus tagastatava raha osas ei sõltu mitte ainult sinu selgitusest, vaid ka sellest, kui palju antud aastal tagastamise taotlusi kokku laekub ning mil määral õnnestub meil tagastussoovide tõttu ürituseks juba tellitud teenuseid ümber mängida. Minimaalselt rakendub tagastamise korral käsitlustasu 5€ osavõtu põhitasu tagastamisel ning 5€ transporditasude tagastamisel. Palume mõistvat suhtumist, kui peaksime konkreetsel juhtumil otsustama rakendada suuremat käsitlustasu või jõudma järeldusele, et ühte või teist tasu ei ole võimalik tagastada. Vabatahtlikest korraldajatena on meie selgeks eesmärgiks, et ürituse kulud ja tulud kokkuvõttes tasakaalus oleks. Tasub ka mainida, et üldiselt oleme oma tagastuspoliitikaga ühed liberaalsemad, mida sarnaste ürituste raames leida võib.

Erandiks on siinkohal toetuspaketi omanikud – neile garanteerime hiljemalt 19.07.2022 teavitamise korral kogu makstud summa (põhitasu, transporditasu) tagastamise. Toetuspakett on suurepärane võimalus neile, kes teavad selle ürituse väärtust, soovivad oma osaluse juba varakult ülekandega kinnitada, kuid ühtlasi tahavad ennast ka ootamatuste vastu kindlustada.

Sel aastal kestab matk põhigrupi jaoks neli täispäeva

Miks neli täispäeva? Varem oli kolm...

Tipikate Rattamatk on eelmistel aastatel tähendanud kolme päeva põhigrupi jaoks ning ühte lisapäeva tugevatele. Kui asusume 2022. aasta matka korraldama, saime aga aru, et lähtuvalt Hiiumaa geograafiast ning sobilike ööbimiskohtade paiknemisest ei saaks me kolme päevaga teha ära matka, millega ise rahule jääksime. Proovisime marsruute võimalike ööbimispaikade vahele sobitada ühte, teist ja kolmandat pidi, aga kõigil neil juhtudel oleks meil jäänud mõni oluline osa Hiiumaast nägemata. Lisaks oleks matka esimene või viimane päev kujunenud pigem sadama ja ööbimispaiga vaheliseks tormamiseks, mitte huvipunktidega rikastatud mõnusaks matkapäevaks.

Võtsime seetõttu vastu otsuse, et teeme sel aastal esmakordselt ürituse, mis sisaldab nelja terviklikku matkapäeva ning loodame, et see meeldib kõigile :) Hiiumaa on väga kaunis saar ning mis saaks olla parem, kui nautida seal põhjalikult ette valmistatud programmi heas seltskonnas lausa neli päeva. See on matk, mis jääb meelde ning millest räägitakse veel pikalt ;)

Aga kui mul tõesti pole võimalik neli päeva matkata?

Neile, kes soovivad liituda omal käel reedel, pakume osavõtu põhitasust soodustust. Selle suuruseks on 30€ (täishinna maksjatele) / 15€ (TalTech tudengi hinna maksjatele). Soodustus arvestatakse maha sellest põhitasu määrast, mis maksmise hetkel kehtib. Teisiti sõnastades - makstav tasu muutub matka lähenedes kallimaks ka nende jaoks, kes liituvad hiljem.

Kui soovid hilise liitujana kasutada toetuspaketti, siis ka see on võimalik - selleks võid tasuda meile hiljemalt 7. juulil põhitasuna 170€ (täishind) / 80€ (TalTech tudengi hind).

Lisadetailid, millega omal käel hiljem liituda soovijad arvestama peaksid, on järgmised:

 • Meie matk jõuab reedel Hiiumaa läänepoolsesse ossa (vt matka ajakava) ning on iga hilise liituja enda vastutada, kuidas sinna kohale jõuab.
 • Kui soovid oma vedamist vajavaid pakke juba eelnevalt ära anda, saad seda teha samadel aegadel mil teised osalejad (vt matka ajakava). Loomulikult saad pakid saateautole ära anda ka selles punktis Hiiumaal, kus meie matkaga liitud.
 • Kui soovid eelnevalt ka oma jalgratta ära anda, siis see on võimalik ainult juhul kui sinu jalgratas on pakitud vastavalt sarnasele standardile nagu lennureisidel, st lahtivõetuna ja pappkasti pakituna. Jalgratta kohapeal kokku tagasi panekuks saad soovi korral kasutada meie saateautos olevaid tööriistu, aga selle tegevuse eest vastutad sa ise. Jalgratta transpordi lisatasu hilisele liitujale on 10€.

Aga mis saab tugevate grupist?

Tugevate grupp minekusuunal bussitransporti ei vaja – nemad stardivad juba kolmapäeva hommikul TalTechi eest ning sõidavad Rohuküla sadamasse kohale jalgratastel. Seega kestab matk tugevate grupi jaoks sel aastal lausa viis päeva! Laias laastus näeb tugevate grupi päevakava välja nii, et kolmapäeva hommikul kogunetakse TalTechi ees ning sõidetakse umbes 120 km pikkusel marsruudil Rohuküla lähedale Pusku turismitalusse ööbima. Neljapäeva hommikul sõidetakse sealt viimane ots Rohuküla sadamasse, kus kohtutakse põhigrupiga.

Tugevate grupis sõitjatele kehtib minekusuunal lisatasu 35€ (täishind) / 20€ (TalTech tudengi hind), mis sisaldab pakivedu kolmapäeva õhtul Tallinnast Pusku turismitalusse, ööbimist voodis linade vahel ööl vastu neljapäeva, sauna ja basseini kasutamist ning õhtu- ja hommikusööki majutuskohas.

Toitlustus kolmapäevase päeva jooksul on igaühe enda vastutada, selleks teeb grupp pause poodides ja söögikohtades.

Juhime tähelepanu, et kolmapäevase päeva jooksul ei ole võimalik saateautolt abi saada. Varurehv ja joogivesi igaühel endal kaasa! Kui teekonnal tekib tõrge, mida kohapeal lahendada ei suudeta, on probleeme kogeval ratturil võimalik oodata ära õhtu, mil pakiauto teda peale korjata ja ööbimispaika viia saab.

Soovijatel on võimalik tugevate grupiga liituda ka poole maa pealt või alles õhtul laagripaigas. Palume ka neil inimestel ennast minekusuunal tugevate gruppi registreerida, samuti kehtib ka neile tugevate grupi lisatasu.

Osavõtutasu

Kuidas kujuneb Tipikate Rattamatka osavõtutasu?

Tipikate Rattamatka korraldus põhineb 100% vabatahtlikul panusel, kus korralduses osalevad inimesed selle tegevuse eest raha ei saa (välja arvatud soodustused matka osavõtutasust neile, kelle panus on märgatav). Kõik osalejatelt kogutavad tasud arvestame ürituse eelarvesse selle tarbeks, et matkale vajalikud teenused tellida ning kaubad osta. Ja jääb puudugi - selleks tarbeks otsime igal aastal ka sponsoreid, kelle panus Tipikate Rattamatkade eelarvetesse on läbi aastate jäänud 20-40% vahele. Meie suurim toetaja ja koostööpartner on Tallinna Tehnikaülikool.

Eelnevale vaatamata koosneb meie korraldustiim inimestest, kel on erinevatel elualadel suuri kogemusi ja erioskusi ning üheskoos katame ära täieliku spektri teemadest, mida taolise ürituse kvaliteetne ettevalmistamine ja läbiviimine vajab.

Kulud, millega oma matkade eelarvetes arvestama peame, on laias laastus järgmised:

 • Eelretked matka piirkonda. Üheks meie olulisemaks eesmärgiks on koostada matkale sisutihe, kvaliteetne ja ajaliselt hästi järgitav programm ning selleks tuleb teha piisavalt eeltööd ka matka piirkonnas. Oma eelretkede käigus käime läbi pea kõik majutuse kategooriasse kuuluvad asutused, kohtume giidide, teenusepakkujate ja kohaliku elu asjatundjatega, vaatame üle ja seame tähtsuse järjekorda huvipuktid ning leiame piirkonnast shortcutid, mida kohalikudki ei pruugi teada. Me koostame programmi ja rajajoone, mis oleks ühtne tervik, kuid on teisalt detailideni lihvitud. Kui mingisse kohta minekuks on mitu alternatiivset teed, siis sisaldab meie programm neist parimat, või siis jagamegi osalejatele infot mõlema kohta, tuues välja nende eelised ja puudused. 2022. aastal oleme arvestanud eelretkede mahuks (perioodil oktoober 2021 kuni juuli 2022) viis või kuus kahepäevast eelretke (neist kolm tükki kahe ekipaažiga), milles osaleb kokku kümmekond matka korraldajat, kes panustavad eelretkedesse kokku rohkem kui 40 inimpäeva jagu.
 • Üks suuremaid kulukategooriaid on matka osalejate toitlustus. Iga päev füüsilist koormust saavad inimesed söövad rohkem kui tavaliselt, meie eesmärgiks on alati kõigil kõhud täis sööta ning kümme korralikku toidukorda maksavad tänapäeval päris palju. Mõnikord tuleb toidukorrad organiseerida ka kohtades, mis sobivad hästi marsruudiga, kuid ei pruugi olla korralduse mõttes lihtsad.
 • Ööbimispaikadena kasutatavate turismitalude rent ja kaasnevate teenuste tasud.
 • Saatekaubikute rent, kütus ja muud kulud, samuti neid opereerivate vabatahtlike kulud matkal osalemise käigus.
 • Tasud ja meened giididele, esinejatele, kohaliku elu tutvustajatele.
 • Vaatamisväärsuste sissepääsutasud, meened ja hüvitised võõrustajatele ning teenusepakkujatele teekonnal.
 • Heli-, valgus- ja videotehnika rent õhtuste ürituste tarbeks ning mobiilse esitlustehnika rent päevaste programmipunktide jaoks.
 • Peotelkide, õllemööbli, lisa välikäimlate vms rent.
 • Tehno-, meditsiini ja olmelised abivahendid.
 • Reklaamikulud ja trükimaterjalide kulud.
 • Oleme pidanud oluliseks mõelda ka detailidele, mis teevad meie matkast osavõtu inimestele mugavamaks, näiteks jagame kõigi matkapäevade jooksul piiramatult mineraal- ja tavalist vett. Kui matkaline alati kättesaadava mineraalvee abil oma kaotatud vedeliku- ja soolavarusid taastab, on matk tema jaoks parema enesetunde tõttu lihtsalt nauditavam. Meie saatetiimide poolt iga pausi ajal pakutavat abi on rohkelt kiidetud ning plaanime selles osas jätkuvalt lippu kõrgel hoida :)
 • Kindlustused.
 • Põhigrupi transport matka alguspunkti ja sealt tagasi (buss inimestele ja veoauto jalgratastele).

Miks on osavõtutasu 2022. aastal oluliselt kallim on kui 2021. aastal?

Tipikate Rattamatka osavõtutasu on praeguseks olnud juba palju aastaid üsna sarnane. Paraku on toodete ja teenuste kallinemine teinud oma töö, samuti on kaalukad põhjused, mis 2022. aasta matka varasematest oluliselt kallimaks teevad. Nendeks on:

 • Üks lisapäev matkal (so üks lisa ööbimine, kolm lisa toidukorda, lisanduvad huviväärsused, pikem rendiperiood saatekaubikutel ja muul renditehnikal jne).
 • Saare peal matka korraldamise eripärad - ühepäevaseid eelretkesid ei ole mõtet korraldada, sest juba edasi-tagasi laevasõit võtab olulise aja ära. See tähendab eelretkedel osalevate inimeste ja sõidukite laevapileteid, (suuremat) majutusvajadust jne. Samuti tuleb kõik matkaks kasutatavad sõidukid ja tehnika saarele vedada.
 • Juuli on Eesti suursaarte jaoks põhiline turismiperiood ning oluline sissetulekuallikas kogu aasta lõikes. Olles otsustanud korraldada oma matka just suve parimal puhkeajal Eesti ühes vingeimas puhkepiirkonnas, peame mitmete teenuste osas konkureerima kõigi teiste toimuvate üritustega.
 • Oluliselt kallinenud kütuse- ja toiduhinnad on paratamatus.
 • Juba 2021. aasta matk jäi meil tegelikult eelarve mõttes miinusesse, seejuures pidime vahetult enne matka jätma ära mõne lisahüve, mis matkale kindlasti juurde oleks andnud. Lubame, et kui 2022. aasta eelarve mõistlikult kokku tuleb, siis panustame matka programmi kõik lisa "kellad ja viled", mis mõistliku pingutusega kätte tulevad. Sina saad sellele kaasa aidata läbi selle, et oma tuttavad rattahuvilised matkale kutsud :)

Miks on soodsam osavõtutasu ette nähtud ainult TalTech bakalaureuse- ja magistriastme tudengitele? Olen TalTech doktorant/vilistlane/töötaja/hingelt tipikas, kas saaksin ka soodushinnaga matkale?

Kui Tipikate Rattamatkaklubi 2001. aastal oma tegevust alustas, oli tegemist üsna lihtsate tudengiüritustega. Aasta-aastalt on meie korraldus muutunud põhjalikumaks ning üritused ise kvaliteetmatkadeks. Paraku on sellega seotud aga ka kulude kasv ning kokkuvõttes on ürituste osavõtutasud muutunud selliseks, mis hetkel õppivate tudengite jaoks enam taskukohane ei ole. Võttes arvesse, et järelkasv nooremate tudengite arvelt on meie jaoks oluline, samuti et meie suurim toetaja on läbi aastate olnud Tallinna Tehnikaülikool, olemegi välja tulnud meetmega, mis võimaldab TalTech tudengitel lihtsamini meie üritustega liituda.

Kokkuvõtlikult ei ole meil kahjuks võimalik teha soodustusi suuremale sihtgrupile kui TalTech bakalaureuse- ja magistritudengid, sest see tähendaks puudujääki meie eelarves ning vajadust osavõtutasusid üldisemalt tõsta. Nagu eespool juba lahti seletatud, siis kõiki saadavaid hüvesid arvestades on ka osavõtu täishind siiski väga soodne diil :)

Miks osavõtutasu varem makstes soodsam on ja ürituse lähenedes kallimaks muutub?

Tipikate Rattamatka korralduse üheks eesmärgiks on võimaldada kõigil soovijatel üritusest osa võtta. Samas kuna osalejate arv aastati veidi kõigub, siis peame korraldusperioodil tegema pidevaid hinnanguid ja otsuseid, kui palju mingit kaupa on vaja hankida, kui paljudele teenuseid tellida ning mõnel juhul ka otsustama, kas ühe või teise koha külastamine taolise grupiga üldse võimalik on. Varem maksnud inimesed võimaldavad meil tagada, et oma hinnangutes liigseid üle- ega alapakkumisi ei tee ning et matkal kõik sujuks. Samuti aitab varem maksnute raha meil tasuda arveid, mis ürituseni oodata ei kannata. Tegemist on meetmega, mis on läbi aastate ennast väga hästi õigustanud ning sellise poliitikaga kavatseme kindlasti ka jätkata.

Kas saan erikokkuleppe osavõtutasu osas, kui ma ei soovi kasutada mõnda nimekirjas olevat hüve?

Üldjoontes on meie pakett kasutamiseks ikkagi "võta või jäta" meetodil. Nagu eespool juba kirjeldatud, siis toetub kogu Tipikate Rattamatka korraldus vabatahtlike panusele ning me ei soovi teha oma elu keerulisemaks sellega, et liigselt erikokkuleppeid sõlmima ning nende kohapealset täitmist jälgima peaksime hakkama. Kindlasti on siinkohal ka mõningaid erandeid - kui ikka inimene kirjutab, et saab osaleda ainult ühel päeval, aga soov see-eest on suur, siis kindlasti on mingi kokkulepe võimalik.

Hoopis teistsugune lähenemine on meil aga nendele inimestele, kes meie matka korraldusse oma panuse annavad - nende puhul on kahtlemata võimalik mingid hüved osavõtutasust välja arvata näiteks seetõttu, et inimene matkaga hiljem liitub, varem lahkub, ühe öö eemal on vms.

Toitlustus

Kas matkal pakutakse ka taimetoidu valikut?

Tipikate Rattamatkade toitlustus sõltub paljuski nendest koostööpartneritest, kes meil õnnestub matka piirkonda leida. Seega ei saa me kahjuks lubada, et suudaksime pakkuda erinevate toidueelistustega inimestele just neile meelepärast toitu. Meie matka erinevaid etappe võivad toitlustada erinevad koostööpartnerid ning neil võib olla väga erinev võimekus inimeste erisoovidele vastu tulemiseks.

Oleme 2022. aastal võtnud siiski korraldajate ringis vastu otsuse teha esimesed sammud selles vallas, et mingilgi määral inimeste erisoove arvesse võtta. Kui eelistad matkal taimetoitu, saad nüüd registreerimisvormil oma sellekohasest soovist teada anda. Palun arvesta siiski, et tegemist on pigem "turu-uuringuga", mida saame toitlustajatega suhtlemisel arvesse võtta, mitte meie lubadusega soovijatele eraldi taimetoitu garanteerida!

Kui oled taimetoidu valikust matkal huvitatud, siis palume ennast ürituse registreerimisvormile kirja panna nii pea kui võimalik. Kindlasti sõltub taimetoidu huviliste hulgast see, kui tõsiselt me nüüd ja edaspidi sellesse küsimusse suhtuma peaksime.

Palume siiski mõistvat suhtumist kui meil ei õnnestu sulle matkal taimetoitu pakkuda. Matka vabatahtlikest korraldajatena peame eelkõige oluliseks, et:

 • Meil õnnestuks leida toitlustajad, kes üldse oleksid valmis suve ühel kuumemal nädalavahetusel meile toitlustust pakkuma.
 • Tellitud toidu puhul oleks hinna ja kvaliteedi suhe paigas ning toitu jätkuks kõigile.
 • Toit jõuaks õigel ajal õigesse punkti ning saaks ilma liigsete järjekordade ja sekeldustega laiali serveeritud.
 • Me ei tekitaks korraldajatena endale liigselt lisatööd või olukordi, kus lubame välja asju, mida hiljem garanteerida ei suuda.

Tasub mainida, et isegi kui me spetsiaalset taimetoitu pakkuda ei suuda, koosnevad mitmed meie toidukorrad eraldi serveeritavastest komponentidest, mille hulgast inimestel on valida, mida võtta või jätta.

Transport

Ühise transpordi kasutajad

Rohuküla sadamaga on kokku lepitud, et buss ja veoauto saavad inimeste ja jalgrataste maha panekuks ja peale korjamiseks kasutada sadama 4. kaid. Antud kai asub Hiiumaa praamide väljumiskohast lõunas ning Vormsi laevade väljumiskohast põhjas (vt juuresolevat kaarti). Samas kohas võtab meie pakiauto neljapäeva hommikul kell 8:45-9:30 vastu oma transpordiga saabujate pakke ning jagab neid laiali pühapäeva õhtul kell 20:15-20:40.

Kes kasutab sadamasse jõudmiseks ja pärast matka lahkumiseks meie ühist transporti, viiakse bussiga otse sadamakaile. Sinnasamasse tuuakse ka jalgrattad, mille igaüks sadamakail enda valdusse tagasi võtab ning sellega ise praamile sõidab. Matka lõpus saab praamilt maha tulles jalgratta samas kohas uuesti veoautole anda ning ise bussi peale minna, et Tallinnasse sõita.

Oma transpordiga sadamasse saabujad

Oma transpordiga saabujate puhul on lugu veidi keerulisem. Sadamas on nimelt olemas nii tasuta kui tasulise parkimise võimalused, aga eelinfo kohaselt võib suvel juhtuda ka nii, et sadamasse jõudes on mõlemad parklad täis. Selleks, et mitte laevast maha jääda, soovitame oma transpordiga saabujatel tulla sadamasse hea ajavaruga, et vajadusel jõuaks leida autole parkimiskoha kuskil kaugemal. Täpsemalt soovitame toimida nii:

 • Saabu sadamasse neljapäeva hommikul vahemikus kell 8:45-9:00. Kes pakke juba eelnevalt Tallinnas ära ei andnud, võib esimese asjana sõita mööda kaardil kujutatud musta joont sadama 4. kaile, kus saab oma pakid ära anda. Jalgratas jäta esialgu autole - kui sadama parklates kohta ei leia ning pead parkima "kuskil kaugemal metsa vahel", saad jalgrattaga pärast sadamasse tagasi tulla.
 • Seejärel sõida poolring vastupäeva ümber tasuta parkla ning põika sinna sisse. Tasuta parkla sissepääs on võrreldes 4. kaiga vastasküljel (sealpool, kus kaardil roheline joon parklasse siseneb). Kui leiad koha, on hästi.
 • Kui tasuta parklas kohta ei ole, võid sõita veidi Haapsalu poole tagasi ning seejärel mööda sinist joont tasulisse parklasse. Kui leiad koha, on hästi. Tasuline parkla maksab 2€ / ööpäev, tasuda saab matkalt tagasi tulles sadamahoone terrassil asuvas makseautomaadis kaardiga.
 • Kui ka tasulises parklas kohta ei ole, tuleb sõita kaugemale ning leida koht "kuskil metsa vahel".

Rohuküla sadama plaan

Suurema plaani vaatamiseks võid sellel klikkida.

Rohukula sadam.jpg

Kirjeldus, kuidas sõita mööda musta joont sadama 4. kaile, oleks järgmine:

 • Sadamale lähenedes hoia kõige vasakpoolsemasse ritta - sinna, mille kohal näitab märk Vormsi saare, sadamateeninduse ja parkimisvõimaluste poole.
 • Kui oled sadamahoonele juba üsna lähedale jõudnud (ehk suure autoparkla nurga juurde), siis keera veidi paremale. Sõida sadamahoone kõrvalt vasakult mööda (nii, et möödudes jätaksid sadamahoone enda paremale käele).
 • Kui mereni jõuad, siis keera vasakule. Oledki sadama 4. kail, kus peatuvad meie reisibuss, veoauto ja pakiauto.

Laagripaigad

Sissejuhatus

Tipikate Rattamatkade laagripaikade valikul on tihti oluliseks kriteeriumiks nende paiknemine - et nende vahele oleks võimalik planeerida mõistlik matkamarsruut. Seetõttu kuulub meie programmi läbi aastate laagripaiku, kus kohapealne infra on suurepärane, aga ka neid paiku, kus vajalike olmetingimuste loomiseks tuleb meil ja pererahval eraldi pingutada.

Alljärgnevalt leiad kirjeldused meie seekordse matka laagripaikade kohta. Nii tead, milleks valmistuda ning oskad kohapeal paremini orienteeruda :)

Neljapäev, 21. juuli - Ranniku talu kodumajutus

Ülevaade

Neljapäeva õhtul seame end sisse Ranniku talu kodumajutuse territooriumile. Tegemist on kohaga, mis on hiljuti vahetanud omanikku, seejuures uued omanikud tegelevad aktiivselt renoveerimis- ja korrastustöödega ning plaanivad oma majutusasutuse ametlikult avada alles mõne aasta pärast. Kuna meil oli vaja ühte laagripaika ka Hiiumaa sellesse osasse ning et teisi valikuid laual ei olnud, siis saime kokkuleppele, et saame oma laagri seal juba sel suvel ära teha.

Pane tähele, et "Ranniku talu kodumajutuse" nimelist asutust sa kaardilt veel ei leia, koha eelmine omanik kasutas selle nimeks "Sinima puhkeküla".

Kohapeal on olemas mõned kämpingud, mis lähevad kasutusse nende inimeste tarbeks, kes vabatahtlikuna arvestatava hulga oma aega selle ürituse kordaminekuks on panustanud. Ülejäänud osalejad saavad telkida. NB! Kuigi allpool oleval kaardil on eraldi märgitud "telkimisala", siis tegelikult võib oma telgi üles panna ka mujale. Varem magama minejad võiksid siiski arvestada, et ei paneks oma telki üles liiga lähedale lõkkeplatsile, samuti võib vaikuse saabumine võtta aega saunade lähistel.

Meie kasutada on kohapealne "vana kooli" saun, kus pesuvesi aetakse soojaks puudega köetavas katlas ning pesta saab "kausi ja kopsiku" meetodil. Tipikate Rattamatkaklubi poolt rendime lisaks mobiilse kümblustünni ja haagissauna. Kohapeal on olemas ka eraldi duššimaja, milles on kolm ühises ruumis olevat dušši ja kaks WCd. Lisaks on kodumajutuse territoorimil olemas kaks kuivkäimlat.

NB! Kuna selle majutuskoha WCde kogumispaak ei ole tegelikult nii suure grupi jaoks ette nähtud, siis palume võimalusel eelistada kuivkäimlate kasutamist!

Meie kasutada on lõkkeplats, kus saab toimuma traditsiooniline lõkkelaulude õhtu.

Loomulikult saab paigaldatud ka tavapärane staabi-köögitelk, telefonide laadimise laud ning ära on korraldatud õhtu- ja hommikusöök.

Laagripaiga plaan

Suurema kaardi vaatamiseks võid sellel klikkida. Kui ikka piisavalt suureks ei lähe, siis kliki paar korda veel - kuniks läheb :)

Ranniku 800 A4.png

Reede, 22. juuli - Villamaa puhkeküla

Ülevaade

Kui käisime korraldajatega oktoobris 2021 Hiiumaal, et matka jaoks sobilikke laagripaiku üle vaadata, siis Villamaale jõudes ei olnud meil enam mingit küsimust - sellest peab saama üks meie 2022. aasta matka laagripaikadest :) Tegemist on meie ürituse iseloomu arvestades üsna ideaalse kohaga, kus on olemas suurem laudade-pinkidega peosaal, millest ei puudu ka esinemislava, baarilett ega suur joogikülmik. Meie kasutada on kuus dušši, kaheksa WCd, saun ja kaks õuepaviljoni. Kuna kohapealne saun on siiski väike, siis tellime Tipikate Rattamatkaklubi poolt lisaks ka mobiilse kümblustünni ja haagissauna.

Duššid on laagripaigas olemas nii ühiskasutatavas sauna eesruumis kui ka on sauna tagaküljelt eraldi sissepääsuga privaatsed duššikabiinid. WC on olemas nii peosaali majas, eraldi majana laagripaiga kirdenurgas kui ka saunamajas (seejuures on seal olemas nii üldkastutavavast puhkeruumist ligipääsetav WC kui ka saunamaja tagant eraldi sissepääsuga).

Staabitelki sel õhtul eraldi vaja ei ole, telefonide laadimise laua seame üles peosaali nurka. Ära on korraldatud õhtu- ja hommikusöök.

Voodikohad

NB! Voodikohad on hetkel enam-vähem välja broneeritud, seega uutele broneerijatele kohe midagi konkreetset lubada ei saa. Küll on võimalik ennast ootelisti lisada - meil võib juhtuda, et vabaneb mõni koht, mis algselt korraldajatele sai reserveeritud, samuti pole välistatud, et keegi teine oma kohast loobub.

Kämpingu broneeringuid tegime järgmise hinnakirja alusel:

 • Broneering ühele (ei taga privaatset kämpingut, vaid seda tuleb jagada veel kuni kahe inimesega) - 15€.
 • Broneering kahele (ei taga privaatset kämpingut, vaid seda tuleb jagada veel kuni ühe inimesega) - 30€.
 • Broneering ühele või kahele (tagab privaatse kämpingu) - 40€.
 • Broneering kolmele (tagab privaatse kämpingu) - 45€.
 • Broneering neljale või viiele (tagab privaatse kämpingu) - 50€. Palun arvesta, et viiekohalises kämpingus on 4 voodit, millest üks on lai kaheinimese voodi.

Kämpingukoha broneerimiseks kirjuta palun Jaanusele (jaanus [ät] rattamatkaklubi.ee). Kui broneerid mitmele inimesele, siis maini teised osalised ka nimeliselt ära - nii ei teki meil hiljem segadust ega topeltbroneeringuid. Kui sinu poolt kokku pandud "kämpingugrupis" on paare, kes sooviksid / oleksid valmis ühes voodis magama, siis maini ka see ära - nii saame sulle arvestada kämpingu, kus lai voodi on olemas. Muul juhul - meie omast tarkusest kedagi kellelegi voodikaaslaseks sokutama ei hakka :)

Palun arvesta, et kuigi enamikku kämpingutest mahub ametlikult 4-5 inimest, siis on tegemist üsna piiratud ruumiga (kahekorruselised narivoodid!) ning sellise suurusega grupibroneeringuid võiksid harrastada pigem need, kes omavahel väga hästi läbi saavad :)

Üksikbroneerijate puhul arvestame, et meie omalt poolt üle 3 inimese kämpingusse suruma ei hakka, välja arvatud kui need kolm ise ütlevad, et soovivad või on nõus kellegi veel juurde võtma.

Lisaks kämpingukohtadele on võimalik broneerida omale ka voodikoht saunamaja teisel korrusel. Saunamaja teise korruse eeliseks kämpingute ees on avaramad ruumid ja rohkem õhku, küll peab seal arvestama, et esimesel korrusel kestab trill ja trall ilmselt üsna kaua ning selle vastu protestida ei saa. Saunamaja teisel korrusel on kaks tuba:

 • [Broneeritud] Suures toas on kaks 2-inimese voodit ja üks kitsas, pigem diivanilaadne voodi. Kui soovid broneerida sinna tuppa ühte kohta, on hinnaks 15€ (ei taga privaatset tuba). Kui soovid broneerida kahte või rohkemat kohta, saad kokku 30€ eest terve toa oma seltskonnale.
 • [Broneeritud] Väikses toas on üks 2-inimese voodi. Sõltumata sellest, kas soovid seal magada üksi või kahekesi, saad 20€ eest terve toa enda privaatseks kasutamiseks.

Allpool oleval kaardil on märgitud ka "roheline maja" ja "punane maja" - need on reserveeritud neile inimestele, kes on andnud arvestatava vabatahtliku panuse selle ürituse kordaminekuks. Küll on võimalik, et kui mingitel hetkedel peaks mujal ühiskasutatavate duššide või WCde juurde järjekord olema, siis viisakalt küsides võib juhtuda, et sind lubatakse ka nende majade vastavaid ruume kasutama :)

Laagripaiga plaan

Suurema kaardi vaatamiseks võid sellel klikkida. Kui ikka piisavalt suureks ei lähe, siis kliki paar korda veel - kuniks läheb :)

Villamaa 800 A4.png

Laupäev, 23. juuli - Katri külalistemaja

Ülevaade

Katri külalistemaja territoorium on kaunis paik, kus veedame oma matka viimase õhtu. Meie kasutada on laudade-pinkidega söögisaal ning tiigi kaldal väike saunake. Ka sel õhtul tellime Tipikate Rattamatkaklubi poolt lisaks mobiilse kümblustünni ja haagissauna, mis samuti tiigi kaldale paigutatud saavad. Lisaks paneme hoovile püsti ka köögi-staabitelgi, kuhu alla tuleb ka telefonide laadimise laud. Ära on korraldatud õhtu- ja hommikusöök.

Täpsem õhtune programm on veel selgumisel, aga laias laastus näeb meie plaan ette nii:

 • Õhtu esimeses pooles koguneme õues, kuhu saab peotelgi alla üles pandud ka helitehnika.
 • Kui kellaaeg saab hilisemaks, pidutsejaid jääb vähemaks ning me mahuksime palkmaja esimesel korrusel olevasse saali ära (max 30-40 inimest), siis kolime põhilise helitehnika (kõlarid, puldid, mängijad) sinna ringi. Eelduste kohaselt toimub see kuskil vahemikus kell 0:00-2:00. Sellega tagame, et telkijad ja kämpingutes majutujad saaksid magada, aga samas kel jõudu jätkub, võib veel ka üsna kaua tantsu keerutada :)

Majutusasutuse territooriumil on meie kasutada kokku rohkem kui kümme WCd ja dušši. Siiski paiknevad ainult kolm WC/duššikabiini õues üldkasutataval alal, seega plaanime jätta ka palkmaja teisel korrusel olevate numbritubade (4 tk) duššid ja WCd teatud kellaaegadel avalikuks kasutuseks. Täpsemalt näeks plaan nende nelja numbritoa osas välja nii:

 • Kui konkreetses numbritoas kedagi ei ööbi, on toas olev dušš ja WC piiramatult avalikuks kasutamiseks.
 • Kui konkreetses numbritoas keegi ööbib, siis on dušš ja WC avalikuks kasutamiseks õhtul kuni kella 23:00-ni ning hommikul alates kella 9:00-st.

Tähistame tubade uksed vastavate siltidega, et oleks teada, milline "töökorraldus" ühes või teises toas kehtib. Kokkuvõttes on WC- ja dušivõimalused sel õhtul aga ühed paremad läbi meie matkade ajaloo :)

Voodikohad

Kes soovib voodis magada, siis neile on pakkuda (info uuendatud 23.06):

 • Kämpingukohti. Privaatsed kämpingud on praeguseks oma broneerijad juba leidnud, seega saame pakkuda veel kohti suurde, kahe korrusega 8-kohalisse kämpingusse. Voodikoht seal maksab 15€ / inimene.
 • Tube palkmaja teisel korrusel. Pane tähele, et need toad tulevad omade "agadega"! Ühelt poolt on tegemist kolme voodiga tubadega, kus igas toas on olemas WC ja dušš. Teisalt plaanime just selle maja esimesel korrusel pidada maha öise simmani, ehk siis lärm kestab kaua kestab ning selle vastu protestida ei saa. Lisaks on nende tubade WCd ja duššid õhtul kuni kella 23:00-ni ning hommikul alates kella 9:00-st kõigile avalikuks kasutamiseks. Päris privaatselt saad oma tuba kasutada seega ainult kell 23:00-9:00. Toa hind 1-2 ööbija puhul on kokku 20€, 3-4 ööbija puhul 30€.

Voodikohtade broneerimiseks kirjuta palun Jaanusele (jaanus [ät] rattamatkaklubi.ee). Kui broneerid mitmele inimesele, siis maini teised osalised ka nimeliselt ära - nii ei teki meil hiljem segadust ega topeltbroneeringuid.

Laagripaiga plaan

Suurema kaardi vaatamiseks võid sellel klikkida. Kui ikka piisavalt suureks ei lähe, siis kliki paar korda veel - kuniks läheb :)

Katri 800 A4.png

Soodustused ja koostöö

Sissejuhatus

Tipikate Rattamatka korraldus põhineb vabatahtlike panusel ning iga osaleja on oodatud pakkuma oma abi vastavalt oma võimetele ja soovidele. Allpool olevatest alapeatükkides on ära toodud mõned konkreetsemad võimalused, kuidas saad meie matka heasse kordaminekusse panustada ning mida selle eest vastu pakume.

Kutsu sõber matkale ja saa ise soodustus!

Üks oluline osa ürituste jätkusuutlikkuse tagamisel on uute osalejate "pealekasv". Loodame seetõttu, et registreerid matkale nii iseennast kui kutsud kaasa ka sõpru :) Et selleks motivatsiooni anda, siis pakume välja järgmise diili: iga kaasa kutsutud sõbra pealt, kes varem meie suvisel matkal osalenud ei ole, kuid nüüd reaalselt meile osavõtu põhitasu üle kannab, saad sina 10€ soodustust. Arvesse läheb ka see, kui kutsud meie matkale tagasi inimese, kes viimati käis meie suvisel matkal 2011. aastal või varem. Kui kaasa kutsutud sõprade osalemine kindel on, siis palun anna sellest teada Jaanusele (jaanus [ät] rattamatkaklubi.ee), et saaksime sinu osavõtutasu juures seda arvesse võtta! Pane tähele, et kaasa kutsutud sõprade soodustus kehtib sulle sõltumata sellest, kas oled ise varem meie suvisest matkast osa võtnud või mitte.

Jalgrataste tehnoabi

Lipp tehnoabi.jpg

Sul on olemas elementaarsed vahendid jalgratta remondiks, võtad need niikuinii matkale kaasa ja oled valmis vajadusel aitama ka kaasratturitel lihtsamaid tehnomuresid lahendada? Väga tore - võta palun ühendust jaanus [ät] rattamatkaklubi.ee ning lepime kokku. Tingimused on laias laastus järgmised:

 • Pakume sulle osavõtutasust 25€ soodustust. Kui oled ülekande juba teinud, siis saame teha ka tagasikandeid.
 • Taolist võimalust pakume kuni neljale inimesele.
 • Sul peaksid olemas olema vahendid ja oskused kõige elementaarsemateks jalgratastega seotud tehnoabi töödeks - rehvivahetus, logisevate kruvide-mutrite kinni keeramine, lihtsam reguleerimine. Eeldame, et varurehv on abi vajaval inimesel endal olemas või ostab ta selle meie saateautost.
 • Kui tunned, et remondiga seotud kohustusi kipub tulema liiga palju, need tulevad sulle ebasobival hetkel või on väljaspool sinu kogemust ja kompetentsi, on sul alati võimalus suunata inimene meie saateauto juurde või paluda saateautol sinu asemel appi tulla. Saateautodes on olemas põhjalikumad vahendid rattaremondiks, suured pumbad jne. Sinu abi näol on tegemist ikkagi pelgalt väikse lisa boonusega meie üldisesse tehnoabi taristusse, mitte ei soovi me kogu raskust sinu õlule panna :) Mõnikord lihtsalt on võimalik lihtne tehnomure kiirelt metsa vahel ära lahendada, selle asemel et saateautot appi oodata. Sinu hea matkaelamus on aga siiski kõige olulisem, nii et oska öelda ka "ei" :)
 • Eeldame, et sellele ülesandele pakuvad ennast välja eelkõige need inimesed, kel muid matkaga seotud kohustusi (eriti) ei ole - me ei soovi ühtesid ja samu inimesi liiga üle koormata :)
 • Selleks, et kaasratturid sind ära tunneksid, saad oma rattale väikse sinise lipu (25x20 cm), mis on kujutatud juuresoleval pildil.

Meditsiiniabi

Lipp medabi.jpg

Meie tavapärane lahendus meditsiiniabi pakkumiseks on see, et saateautodes on olemas esmaabi varustus, lisaks aitab oma kogemuse ja jõuga meid elukutseline arst-ortopeed Andres Šavel, kes sõidab matka kaasa jalgrattaga. Käesolev pakkumine on mõeldud inimestele, kes oleksid valmis seda esmaabi taristut veidi täiendama. Kui sul on meditsiini valdkonnas veidi rohkem teadmisi ja kogemust kui 16-tunnisel autojuhi esmaabi koolitusel saab ning oled valmis panustama, siis võta palun ühendust jaanus [ät] rattamatkaklubi.ee ning lepime kokku. Tingimused on laias laastus järgmised:

 • Pakume sulle osavõtutasust 30€ soodustust. Kui oled ülekande juba teinud, siis saame teha ka tagasikandeid.
 • Taolist võimalust pakume kuni kahele inimesele.
 • Eeldame, et sul on jalgratta peal kaasas abivahendid elementaarseks esmaabiks (plaastrid, haava puhastamine, jms) - vastavalt sinu enda oskustele ja kogemusele.
 • Eeldame, et komplekteerid vajaliku esmaabipaki ise. Kui pead sinna midagi juurde ostma - olgu siis enne matka või ka pärast varude taastamiseks - siis taolised kulud hüvitame tšeki alusel sulle mõistagi lisaks. Lihtsalt, et sina tead, mis sul kaasas on, sina oskad neid kasutada :)
 • Nii mõnigi kord ei pruugi rattur vajada üldse füüsilist abi, vaid pigem nõu või ka kinnitust, et "selle murega kannatab veel oodata, ei sa nii kergesti sure" :)
 • Kui tunned, et meditsiiniga seotud kohustusi kipub tulema liiga palju, need tulevad sulle ebasobival hetkel või on väljaspool sinu kogemust ja kompetentsi, on sul alati võimalus suunata inimene meie saateauto juurde või paluda saateautol sinu asemel appi tulla. Saateautodes on olemas põhjalikumad esmaabi vahendid ning vajadusel toimetab saateauto inimese meditsiiniasutusse. Sinu abi näol on tegemist ikkagi pelgalt väikse lisa boonusega meie üldisesse meditsiiniabi taristusse, mitte ei soovi me kogu raskust sinu õlule panna :) Mõnikord lihtsalt on võimalik lihtne tervisemure kiirelt metsa vahel ära lahendada, selle asemel et saateautot appi oodata. Sinu hea matkaelamus on aga siiski kõige olulisem, nii et oska öelda ka "ei" :)
 • Eeldame, et sellele ülesandele pakuvad ennast välja eelkõige need inimesed, kel muid matkaga seotud kohustusi (eriti) ei ole - me ei soovi ühtesid ja samu inimesi liiga üle koormata :)
 • Selleks, et kaasratturid sind ära tunneksid, saad oma rattale väikse rohelise lipu (25x20 cm), mis on kujutatud juuresoleval pildil.

Abi toetajate leidmisel

Meie matka eelarves on olulisel kohal toetajate olemasolu. Kui tead kedagi soovitada, keda meie matk toetamise mõttes kõnetada võiks või mis veel parem - oled valmis toetuse läbirääkimisi vahendama, siis võta palun ühendust info [ät] rattamatkaklubi.ee. Toetuse vahendamise eest saad ise kindlasti ka boonustingimustel matkale :)

Abi korralduses

Soovid osaleda programmi korralduses, olmemurede lahendamisel või on sul mingit muud abi pakkuda? Võta palun ühendust info [ät] rattamatkaklubi.ee ning räägime läbi. Korraldusse panustajatele on samuti ette nähtud boonustingimustel matkal osalemine, lisaks saad hea kogemuse :)

Muud küsimused

Miks on registreerimislehel näha osalejate täisnimed?

Tipikate Rattamatk on vabatahtlike poolt eest veetav üritus. Kuigi konkreetsed osalemistingimused (tasud, hüved) võivad jätta mulje kommertsüritusest, siis ei kata osavõtutasud ära isegi üritusega seotud otseseid kulusid, vaid neid aitavad katta sponsorid. Lisaks panustavad kümmekond tuumik-korraldajat ja 10-15 lisa vabatahtlikku ürituse hüvanguks väga suurel hulgal oma vaba aega. Kuna tegemist on klubilise üritusega, siis eeldame, et ka iga tavaosaleja on vajadusel valmis andma mingigi panuse ürituse heaks kordaminekuks. Kel muud head mõtet abiks olemiseks ei ole, saab panustada sellega, et paneb meie registreerimislehele kirja oma täisnime ning panustab seeläbi ürituse reklaamimisse ja usaldusväärsusesse.

Kui sul on tõesti põhjus, miks soovid avalikul registreerimisvormil oma täisnime varjata, siis kirjuta palun registreerimiseks info [ät] rattamatkaklubi.ee ning leiame lahenduse. Eeldame sel juhul, et valid matkal osalemiseks toetuspaketi (st registreerid ennast hiljemalt 7.07.2022 ja tasud osavõtutasu vastavalt toetuspaketi määrale).

Kuidas minu kontaktandmeid kasutatakse?

Sinu poolt registreerimisel sisestatud e-maili aadressi kasutame üksnes selleks, et anda sulle ürituse "Tipikate Rattamatk 2022" teemalist eel- ja järelinfot. Me ei lisa sinu aadressi kuskile püsivamasse uudiskirja, ilma et sa selleks ise eraldi soovi avaldaksid. Kui soovid saada infot ka meie klubi teiste ürituste kohta, kuid ei ole veel liitunud meie püsiva uudiskirjaga, saad seda teha siin.

Kui saadame ürituse teemalist eel- ja järelinfot kõigile osalejatele, siis teeme seda peidetud aadressidega (ehk me ei avalda registreerunute e-maili aadresse üksteisele). Erandiks on siinkohal väiksemad huvigrupid, kelle vahel võime teatud juhtudel luua ka avatud aadressidega grupivestlusi. Üheks peamiseks näiteks on tugevate grupp, kellel võimaldame e-mailide teel omavahel otse suhelda ning detaile kokku leppida.

Sinu telefoninumbrit kasutame pigem erandlikel juhtudel, kui on vaja kiirelt kontakti võtta või e-maili teel ei õnnestu ühendust saada.