Tipikate Rattamatkaklubi meililistid

Allikas: Tipikate Rattamatkaklubi teabebaas
Jump to navigation Jump to search

Sissejuhatus

Erinevate huvigruppide vaheliseks suhtluseks kasutame Mailman meililiste. Käesolev artikkel koondab tehnilisi märkmeid nende kohta.

Turvaline administreerimine

Selleks, et administraatorite paroole ei saadetaks üle interneti avatud kujul, tuleks kasutada HTTPSi. Kahjuks selgus suhtluses teenusepakkujaga, et tavalist HTTP varianti ära keelata või edasi suunata hetkel ei saa. Seega jääb iga administraatori isiklikuks vastutuseks, et eelistada just HTTPS algusega linke.

Siiski sai veebruaris 2019 tehtud listide konfiguratsioonis muudatus, et listi saadetavate kirjade jaluses oleks link listile alati HTTPS algusega. Kahjuks ei saanud ka seda muudatust teha ära "tehniliselt ilusana", vaid tegemist on pigem ajutise häkiga.

Mailman lubab administreerimisliideselt seadistada kirja jalusesse lisatavat teksti (alajaotus Non-digest options). Kahjuks lahendub muutuja "%(web_page_url)s" seal ilma HTTPSita variandiks "http://rattamatkaklubi.ee/mailman/". Kuna hetkel paremat lahendust ei olnud, siis sai see muutuja sealt eemaldatud ning väärtus "https://rattamatkaklubi.ee/mailman/" sinna jõuga sisse kirjutatud.

Üks olulisem koht, kus on samuti toodud lihtne HTTP link, on administraatoritele saadetavad modereerimisteated. Need on ilmselt ka kõige tihedamalt kasutatavad lingid listi administreerimisliidesele. Kahjuks ei ole hetkeseisuga teada, et nende sisu kuidagi muuta oleks võimalik.