Zello

Allikas: Tipikate Rattamatkaklubi teabebaas
Jump to navigation Jump to search

Sissejuhatus

Käesolev artikkel räägib Zello nimelise rakenduse kasutamisest Tipikate Rattamatkaklubi tegemistes.

Zello on rakendus nii erinevatele nutiplatvormidele kui ka Windowsi personaalarvutile, mis imiteerib raadiosaatjate kasutamist üle (mobiilse) interneti. Võrreldes tavapäraste Walkie-Talkie'dega on Zello puhul kanalid aga virtuaalsed, neid saab igaüks vastavalt oma vajadustele juurde teha ning ka määrata õigused (kes saab kuulata, kes saab sõna võtta). Iga Zello kasutaja saab registreeruda just nende kanalite kuulajaks, mis talle huvi pakuvad, samuti jooksvalt mõne kanali vaikseks keerata, kui seal toimuv jutt hetkel huvi ei paku. Zello eeliseks on mõistagi ka pea piiramatu leviala.

Kiirjuhend paigaldamiseks ja seadistamiseks

  • Leia oma rakenduste poest Zello nimeline aplikatsioon, paigalda ja käivita see.
  • Esmakordsel kasutamisel tuleb luua lihtne konto, vaja läheb e-maili aadressi ning vabalt valitud kasutajanime ja parooli.
  • Leia otsinguga ("Find a channel") kanal "ratas-tipikas public" ja lisa see oma kontaktide hulka ("Add to contacts").
  • Et valitud kanalil sõna võtta, siis hoia all suurt keset ekraani asetsevat nuppu ja räägi. Pane tähele, et kehva internetileviga piirkonnas võib eetrisse minek veidi aega võtta. Kui suure nupu raam on punaseks läinud, siis oled eetris.

Tipikate Rattamatkaklubi kanalid

Meil on varasemalt olnud kasutusel rohkem kanaleid, kuid senine kasutuskogemus on näidanud, et hetkel on kõige mõistlikum omada vaid ühte kanalit - teiste kasutamine oleks marginaalne ning tekitaks rohkem segadust kui praktilist kasu.

Tipikate Rattamatkaklubi hetkel ainsa kanali nimi on ratas-tipikas public ning see on kanal, mida saab igaüks vabalt kuulata ning ka sõna võtta. Seda kanalit kasutame info vahetamiseks ja niisama mulisemiseks nii oma väiksematel kui suurematel üritustel, samuti oma ürituste eelplaneerimise käigus või muudel juhtudel, kus rattamatkaklubiga seotud inimestel tekib soov omavahel suhelda.

Lisaks Tipikate Rattamatkaklubi ametlikule kanalile on loomulikult igaühel võimalus ka oma sõpruskondade jaoks eraldi (privaatseid) kanaleid luua.

Miks üldse sellist asja kasutada?

Zello kasutamise eesmärkidena näeme nii olulise info vahetamist kui ka seda, et ürituse osavõtjad lihtsalt omavahel rohkem kokku siduda. Näiteks:

  • Kui meil toimub õhtune rattasõit või muu väiksem üritus, siis on võimalik soovijatel juba veidi enne sõidu algust rakendus käima panna ja sellega ennast ürituse lainele viia. Kui tekib soov hõisata, et "hakkan kesklinnast TTÜ poole liikuma", võib seda teha - äkki soovib keegi sama teed kulgeja ühineda. Samuti kui kellelgi on kahtlus, et starti veidi hiljaks jääb, on võimalik sel teemal sõna võtta ning grupijuhi (või mõne teise osalisega) läbi arutada, kuidas üritusest siiski osa saaks. Kui keegi sõidu jooksul grupi ära kaotab, oleks samuti esmaseks ja lihtsaks viisiks seda Zello kaudu hõisata.
  • Suvisel Tipikate Rattamatkal võimaldab see rakendus nii korraldajatel olulist infot jagada kui ka lihtsalt osalejatel omavahel suhelda. Võimalus kerge vaevaga teada saada, kus antud peatuspunktile lähim WC võiks asuda, kas kuhugi torni või auku tasub ronida, kas saunas veel ruumi on või lihtsalt küsimus, kuhu nurga taha kõik sõbrad äkki kadusid on vaid väike osa selle rakenduse kasutusvõimalustest.

Tähelepanekud

Mõned tähelepanekud, mis senise testimise käigus on ilmnenud:

  • Erinevalt tavalistest raadiosaatjatest ei jõua Zello häälsõnumid saajateni päris sünkroonis, seega kui kuskil on kobaras koos mitmeid Zellot kasutavaid inimesi, siis võib sõnumist aru saamine keeruline olla. Abiks on see, kui Zello kaudu suhtlev inimene teistest veidi eemale astub või teised inimesed hääle vaiksemaks keeravad. Samuti on võimalus Zello kaudu saabunud sõnumeid uuesti kuulata - need salvestatakse rakenduse poolt lokaalselt.
  • Mõnede inimeste poolt räägitud jutt kostub teistele väga vaikselt. Peame üle täpsustama, milline seadistus täpselt ka nende inimeste heli normaalseks tegi.