Fotokaardistamine

Allikas: Tipikate Rattamatkaklubi teabebaas
Jump to navigation Jump to search

Sissejuhatus

Fotokaardistamine seisneb selles, et pildistatakse üles mingid kohad, talletades ühtlasi pildi juurde ka geograafilise asukoha. See võib toimuda kas:

  • Automaatselt. Näiteks on enamikel tänapäevastel telefonidel ja tahvelarvutitel võimalik valida, et foto EXIF infosse talletatakse ka pildi asukoht. Tihti on see vaikimisi valik.
  • Manuaalselt. Näiteks on võimalik eraldi GPS rajalogi talletada ning vastav tarkvara viib tehtud pildid ja rajalogi hiljem kokku. Näiteks peaks seda võimaldama teha ka Garmin BaseCamp. Lahendus on testimata, aga kui track'i nimel menüüs parem hiireklõps teha, siis on seal olemas valik Geotag Photos using Track....

Et andmeid töödelda, on vaja need kaardile kanda.

Google lahendused

Sissejuhatus

Internet teab rääkida, et Google kunagine teenus Picasa omas funktsionaalsust, et pildid kaardile kanda ja neid siis kaardi järgi sirvida. Praeguseks on see teenus kinni pandud ja hetkel Google Photos vastavat funktsionaalsust ei oma. Midagi natuke sinnapoole on olemas Google Maps osana, aga see on mõeldud pigem selleks, et pilte asukoha markeri ikoonina kasutada, mitte aga pilte suurel ekraanil vaadata.

Üks võimalik lahendus on www.myfotoplaces.com, mis toimib koostöös Google Drivega. Tasub rõhutada, et pildid tuleb talletada just nimelt Drive'le ning mitte Google Photos alla - sealt viimasest neid üles ei leita. Siiski tundub, et üheks põhiliseks puuduseks on see, et antud tarkvara on mõeldud ainult piltide ise vaatamiseks, mitte teistele jagamiseks. Teistele jagamiseks võimaldab rakendus suurepäraselt teha PDF faili :)

PhotoMap gallery

Tegemist Android rakendusega, mis mõeldud reiside talletamiseks ja geotag'itud fotode vaatamiseks. Rakenduses sees võimaldab igati head kaardivaadet, kus saab siis kaarti liigutada ja konkreetses asukohas olevaid fotosid vaadata. Seejuures kui välja zoomida, siis grupeerib fotosid järk-järgult kokku ja saab vastavat gruppi galeriina sirvida. Teoreetiliselt toetab nii Google maps kui OpenStreetView tausta, reaalselt OpenStreetView ei toiminud.

Võimaldab genereerida ka lingi väljapoole jagamiseks. Selleks tuleb albumil pikalt näppu peal hoida ning valida "Share via Link". Selle peale laetakse pildid kuskile nende serverisse (krüpteeritult) üles ning kasutaja saab valida kuvamise ajavahemiku 1 kuni 28 päeva. Veebis kuvades saab taustaks valida vaid OpenStreetMap kaarti, mis välja zoomimisel ära kaob. Teiseks ja olulisemaks puuduseks on see, et veebis saab fotosid ainult albumis järjest vaadata. Ehk siis kuigi kaardi vaade on olemas ja seal näidatakse ka foto tegemise asukohta, siis kaardil klikkida ja sirvida ei saa. Kaardil sirvimist sai seega teha ainult rakenduses enda.