OziExplorer

Allikas: Tipikate Rattamatkaklubi teabebaas
Jump to navigation Jump to search

Sissejuhatus

Tegemist on tasulise rakendusega nii PC peale kui nutiseadmetele. Kaartide osas on suur rõhk just rasterkaartidel, seejuures võib rakenduses peituda ka mitmeid väga kasulikke funtsioone trükikaartide tegemiseks. Kokkuvõttes vajab teema oluliselt rohkem süvenemist.

PC rakenduse puhul jagatakse tasuta proovimiseks kahte erinevat versiooni: Trial ja Shareware. Üheskoos peaks nende mõlema abil olema võimalik kõik funktsioonid järgi proovida, teisalt reaalse kasutamise mõttes on ostmine ikkagi pigem vältimatu - mõlemasse versiooni sisse ehitatud piirangud tunduvad olema piisavalt läbi mõeldud :)

Tegemist võib ühelt poolt olla rakendusega, mis pikemas perspektiivis võiks pakkuda konkurentsi Garmin BaseCamp'ile, eelkõige siis marsruutide joonistamise ja radade süstematiseeritud kogumise vallas. Teisalt on esmane mulje selline, et taustakaardi vahetamine keset raja joonistamist ei pruugi olla kaugeltki nii lihtne operatsioon kui Garmin BaseCamp-i puhul. Samuti kui Garmin BaseCamp-i eeliseks on tugi Garmin-i formaadis vektorkaartidele ning puuduseks raster-topokaartide tugi, siis OziExplorer korral tõotab kõik täpselt vastupidi olema - tundub, et kõike head korraga ei saa :)

Kaardid

Üks läbiproovitud test hõlmas Google Maps taustakaardi seadistamist - toimis ilusti ja lihtne Googeldamine viis ruttu sihile. Laias laastus oli tegemist samas mingi konfifaili lisamisega, mitte menüü vahendusel seadistuste tegemisega.

Lisaks sai proovitud Mobac rakenduse abil OziExplorer tarbeks offline kaardi loomist. Mobac pakub selleks tarbeks välja ainult valiku "OziExplorer (PNG & MAP)". Reaalselt luuakse kaart, kus kogu kiht on ühes PNG failis koos ning erinevalt ImageMagick riistadest ei tekita sellise mega-pildi loomine Mobac jaoks mingit probleemi. Küll aga ei oska OziExplorer tegelikult nii suuri PNG faile üldse mitte avada. Selles osas aitab Img2ozf nimeline rakendus, mis PNG/MAP failipaari .ozf4 formaati teisendab. Seejuures tasub mainida, et antud rakendusele tuleks ette anda ainult kaardi kõige täpsem kiht, alamkihid luualse Img2ozf rakenduse poolt automaatselt.

Lõppkokkuvõttes võib järeldada, et OziExplorer tarbeks .ozf4 formaadis failide loomine on üsna võimalik.