Rakendused video ja kaardi koos vaatamiseks

Allikas: Tipikate Rattamatkaklubi teabebaas
Jump to navigation Jump to search

Sissejuhatus

Tundub, et kõige olulisem ja keerukam teema, mis videokaardistamist puudutab, on PC poolne tarkvara. Erinevaid lahendusi videopildi ja GPS info kaardil kuvamise jaoks on, aga igaühel neist on omad probleemid.

RegistratorViewer

Tegemist on autokaamerate pildi ja rajalogide vaatamiseks mõeldud tarkvaraga, mis oma omadustelt sobib hästi ka meie videokaardistamisel kogutud andmete vaatamiseks. Kuigi tegemist on tarkvaraga, mida juba mõnda aega pole edasi arendatud, millel on omajagu puuduseid ning mis ei arene edasi ka tulevikus, on tegemist hetkel kõige põhilisema tarkvaraga, mida videokaardistatud materjali vaatamiseks kasutame. Täpsemalt on seda rakendust kirjeldatud siin.

Garmin Virb Edit

Garmin Virb Edit on tarkvara, mis üldiselt mõeldud seiklusvideode monteerimiseks, sh on seal võimalused GPS ja muud liikumise infot video peale kanda. Meid huvitab ta seetõttu, et võimaldab näidata ka Google Maps taustakaardil asukohta ning paralleelselt siis ka videopilti. Täpsemalt saab lugeda siit.

Prestigio

Prestigio jagab ka enda tarkvara, aga see on üsna primitiivne. 560GPS kaameraga oli kaasas CD plaat ning sama tarkvara on neil ka veebis olemas, aga vähemalt 14.01.2018 seisuga oli tegemist sama vana (V1.9) versiooniga, mis CD plaadil, seega ei tundu ka seal aktiivset arendust toimuma.

Tundub, et Prestigio tarkvara kasutab taustaks Google Maps kaarti, aga vananenud API tõttu seda reaalselt näidata ei suuda. Samuti ei tundu seal olema võimalust taustakaarti muuta. Esmasel vaatlusel tundub ka, et kui kaarti ei suudeta näidata, siis ei näidata ka GPS logi üldse.

Ei ole ka aru saada, et tarkvara mingilgi moel rada terviklikult käsitleda suudaks - iga faili käsitletakse sõltumatult.

Kokkuvõttes tundub, et Prestigio tarkvara kasutamine ei anna mingit eelist võrreldes suvalise meediapleieriga.

Vk prestigio.jpg

Garmin Dash Cam Player

Teoreetiliselt on olemas video vaade ja kaardi vaade, aga rakenduse funktsionaalsus jääb arusaamatuks - ei ole seal mingit abimenüüd ega tundu ka mujal kasutusjuhendit olema.

  • Tundub, et toetab ainult .MP4 ja .AVI failide avamist. Muid videokonteinereid mitte.
  • Info puudub, mis kujul rajalogi kaardile saaks. Eraldi GPX vms importi välja ei paista. Ilmselt Garmini enda autokaamerast saaks. Võib proovida millalgi, kas Virb seikluskaamerate stiilis kataloogipuust leiaks midagi üles.
  • Kaartidena on menüüs olemas Bing, Baidu (ainult Hiina) ja OpenStreetMap. Neist viimane kaarti ei näita, jääb tühi ekraan. Võib-olla kui rada peale joonistada, läheks suurendus ja asukoht paika.

DashCam Viewer

On olemas tasuta versioon ja tasuline versioon (25$). Esimene neist toetab kuni 5 faili avamist, teine 500. Miks tasulises versioonis ka piiratud on?

  • Kuigi kirjade järgi peaks saama valida nii Google Maps kaarti kui satelliidipilti, siis reaalselt ei paista mingit kohta välja, kus satelliidipildi asemele midagi muud võiks seadistada.
  • Kuigi kirjade järgi peaks olema võimalik rajalogi peal klikkida, et videos õigesse kohta liikuda, siis reaalselt ei teinud see klikkimine mitte midagi. Võib-olla eeldab mingite muude nüanssidega GPX faili?
  • Sama nimega GPX ja MOV/MP4 failid avab ilusti, seostab ära ja kaardil täpp ka liigub vastavalt video edenemisele.