GPS Track Editor

Allikas: Tipikate Rattamatkaklubi teabebaas
Jump to navigation Jump to search

Sissejuhatus

Tegemist on üsna lihtsa graafilise ja tasuta Windows rakendusega, mis võimaldab rajalogisid kaardil vaadata, tükeldada, filtreerida, ühendada jne.

2018. aasta mais sai seda proovitud peamiselt seetõttu, et tal on olemas track merge funktsionaalsus, mis erinevalt GPSBabel-i sarnasest asjast mitte ei vali ajaliselt kattuvate punktide korral ühte või teist, vaid üritab tekitada keskmistatud rada.

Üheks rakendusele esitatavaks sooviks oli see, et oleks võimalik Garmin Virb X kaamera rajalogis täita OruxMaps-ist pärit andmetega need mõned augud, kus kaamera GPS ei olnud veel signaali kätte saanud. Selgus kaks asjaolu:

  • OruxMaps rajalogi on liiga hõre. Vaikimisi seadistus on tal selline, et uut punkti ei looda, kui see oleks eelmisele lähemal kui 20 meetrit. See aga tähendab, et jalgsi liikudes lõigatakse mõned põiked maha. Sai prooviks keeratud see näitaja nulli, eks järgmisel eelretkel on näha, kas oli kasu.
  • Track merge korral on ühendatud rajalogis ikkagi olemas ainult need segmendid, kus mõlemad logid olemas on. Seega tuleks Garmin Virb X logisse ikkagi infot juurde feikida või üritada see kuidagi autokaamera materjaliga kokku panna. Kuna on eeldus, et käsikaamera filmib ainult siis kui auto seisab, võiks see õnnestuda.