Tallinn-Kääriku Retk

English page with general information about Journey from Tallinn to Kääriku can be found here.


Tegu on Tipikate Rattamatkaklubi ühe vanema ning sportlikuma traditsiooniga, mille käigus viiakse Tallinna Tehnikaülikooli lipp jalgratastel TTÜ eest Käärikul toimuvatele Üliõpilaste Suvemängudele. Sellele retkele starditakse tavapäraselt umbkaudu koos päikesetõusuga, teekonna pikkus on ca 250 kilomeetrit ning see läbitakse sõltuvalt tuulest ja muudest teguritest üldjuhul 16 kuni 20 tunniga, ühel väga erandlikul juhul on minevikus kulunud ka 22 tundi. Projekt näitab tipikate sportlikku vaimu, võimaldab osavõtjatel ennast rasketes tingimustes proovile panna ning on eeskujuks kõigile üliõpilastele tegelemaks spordiga. Üritus on toimunud alates 2003. aastast, sõidetud on väga erinevates tingimustes ning läbi on proovitud kõik peamised magistraalid: Viljandi, Tartu ja Piibe maanteed. Aastate jooksul on olnud ka mõned katkestajad, kuid alati on TTÜ lipp Käärikule kohale jõudnud.

Kääriku retkede traditsioon sai 2003. aastal alguse sellest, et neli tipikat soovisid panna ennast proovile, kas sellise maa läbimine jalgrattaga on ühe päevaga üldse võimalik. Varasemalt keegi osalejatest sellega võrreldavat distantsi läbinud ei olnud: Tõnu oli varem sõitnud 140 km ühe päevaga, Indrek 120 km, Aivar ja Arno alla 100 kilomeetri. Esimene sõit läks edukalt ning katkestajaid ei olnud. Praegu saame öelda, et oleme läbi aastate taolist proovilepanemise võimalust saanud pakkuda juba päris paljudele inimestele ning just sellisena näeme ka selle ettevõtmise tulevikku. See ei ole üritus, kus tõsisemad sportlased saaksid omavahel aja peale sõites mõõtu võtta, vaid ootame alati osalema ka uusi inimesi, kes regulaarselt rattaga sõitmas käivad, kellele matkadel osalemine probleeme ei valmista, kes ennast sadulas mugavalt tunnevad ning kellel on suur soov teada saada, kas 250 kilomeetri läbimine ühe päevaga on võimalik. Päris tugevate ratturite pärusmaaks jääb aga suurte lippude kandmine (TTÜ Üliõpilaskonna lipp ja Tipikate Rattamatkaklubi lipp) ning loomulikult loodame igal aastal, et meie starti tuleks taaskord ka mõni selline aktivist, kelle Tallinn – Kääriku distantsi läbimise viis veel aastateks kõneainet pakuks.

Kääriku retke näol on tegemist ainsa üritusega Tipikate Rattamatkaklubi jaoks, mille toimumisaega ei määra mitte meie, vaid see sõltub Eesti üliõpilasspordi suursündmuse, Käärikul toimuvate Üliõpilaste Suvemängude toimumisajast. Traditsiooniliselt on see olnud üks nädalavahetus juuni lõpus või juuli alguses ning meie sõit toimub mängude avapäeval ehk reedel.

Kääriku sõitude teemalise info vahetamiseks on meil olemas ka eraldi meililist: 250 [ät] rattamatkaklubi.ee. Listiga liitumiseks saada vabas vormis kiri “soovin liituda” samasse listi.