Sügismatk 2017 (Leedu)

Tipikate Rattamatkaklubi Sügismatk 2017

Tipikate Rattamatkaklubi Sügismatk 2017 toimub 28. septembrist kuni 1. oktoobrini Leedus. Täpsemalt sõidame ringi Nerise rahvuspargi aladel, samuti piirkondades, kuhu jäävad linnad Vievis ja Kernavė.

Väljasõiduks koguneme Mustamäe Tehnopolis, täpsemalt Teaduspargi tänava äärde jäävas suures autoparklas neljapäeval kell 8:00. Seejärel pakime rattad haagistele ning sõidame väikebussidega õhtuks Leedus asuvasse ööbimispaika Pas Ingutę (teekonna pikkus on umbes 600 km). Tagasi Tallinnasse Tehnopoli parklasse jõuame pühapäeva õhtul orienteeruvalt kell 23:00.

Osavõtutasu suuruseks on kuni 24. septembrini makstes 140€ ning see sisaldab järgmisi asju:

 • Inimese, jalgratta ja matkavarustuse transporti neljapäeval Tallinnast ööbimispaika Leedus ja pühapäeval tagasi Tallinnasse.
 • Ööbimist kolmel ööl Leedus asuvas puhkemajas Pas Ingutę (voodipesu on kohapeal olemas).
 • Saun ja pesemisvõimalus ööbimispaigas. NB! Oma rätik kaasa!
 • Hommikusööki reedel, laupäeval ja pühapäeval ööbimispaigas.
 • Õhtusööki reedel ja laupäeval ööbimispaigas.
 • Muu väiksem olme pudi-padi.

Saun on meil tellitud kõigiks kolmeks õhtuks. Kohapeal on olemas ka kümblustünn, mida vastavalt vajadusele juurde tellida saame. Vähemalt ühel õhtul selle kindlasti juurde ka tellime, aga täpsemalt arutame osalejate ringis läbi.

Kahjuks TTÜ Üliõpilasesindus sel korral meie sügismatka rahaliselt ei toeta – seetõttu on ka osavõtutasu varasematest Leedu matkadest kallim. Samal põhjusel ei ole meil sel korral võimalik TTÜ tudengitele soodustust pakkuda.

Registreerimiseks saada kiri jaanus [ät] rattamatkaklubi.ee ning kanna osavõtutasu meie arvelduskontole EE501010220085505015 (saaja nimi on Tipikate Rattamatkaklubi; arve asub SEB pangas). Registreerimise põhiperiood läheb lukku pühapäeva, 24. septembriga. Peale seda saab matkale registreeruda veel vaid kohtade olemasolul ning osavõtutasu suurus on siis 10 euro võrra suurem.

Registreerimiskiri saada aadressilt, kuhu meil on võimalik sulle matka kohta olulist eelinfot saata ning pane kirja ka oma telefoninumber!


 

Transport ja ajakava

Transport Tallinnast ööbimispaika ja tagasi on korraldatud 9-kohaliste väikebussidega, millel on rataste ja matkavarustuse veoks haagised järel. Neljapäevase päeva jooksul teeme peatusi tee äärde jäävates poodides ja toitlustusasutustes, kust igaüks saab endale ise süüa-juua osta. Muuhulgas tasub tähele panna, et neljapäevane õhtusöök ei kuulu meie osavõtutasu sisse. Eelkõige on see tingitud asjaolust, et meil on soov nautida ka Leedu kohalikku toidukultuuri ning seetõttu traditsioon külastada neljapäeva õhtul viimases linnas enne ööbimispaika jõudmist mõnda kohalikku toitlustusasutust.

Ürituse ajakava näeb välja umbes nii:

 • Neljapäeval koguneme kell 8:00 Mustamäe Tehnopolis, pakime asjad bussidesse ja haagistele ning sõidame õhtul kella 20:00-ks Leedus asuvasse ööbimispaika.
 • Reedel sõidame kell 10:00-20:00 ratastega umbes 70-80 km ringi ning jõuame õhtuks samasse ööbimispaika tagasi.
 • Laupäeval sõidame kell 10:00-20:00 ratastega umbes 70-80 km ringi kuskile teise suunda ning jõuame taaskord õhtuks samasse ööbimispaika tagasi.
 • Pühapäeval toimub meil kell 10:00-12:30 hommikusöök, asjade pakkimine, maja koristamine ning seejärel sõidame õhtul kella 23:00-ks väikebussidega Mustamäe Tehnopoli tagasi.


 

Muu korralduslik info

Pakke tuleb rattaga sõites kaasa vedada ainult nii palju, kui jooksvalt päeva kestel vaja läheb, ülejäänud asjad saab jätta ööbimispaika. Nii reedese kui laupäevase lõunapausi teeme kuskil toitlustusasutuses või poes, samuti on soovijatel võimalik ööbimispaigas meie ühistest toiduvarudest teha päevaks mõned võileivad kaasa.

Juhime tähelepanu Leedu liikluseeskirjade punktile, mis puudutab jalgrattaga teedel liiklemist! Nimelt on Leedus teedel sõites kohustuslik:

 • Valgel ajal kanda helkurvesti või selle puudumisel peavad rattal ka päevasel ajal ees ja taga tuled põlema!
 • Pimedal ajal ja halva nähtavuse korral tuleb kanda nii helkurvesti kui ka peavad rattal ees ja taga tuled põlema!

Meie rattasõit Leedus toimub küll suuremas osas valgel ajal, aga viimane tund enne ööbimispaika jõudmist on tihti juba väljas pime olnud, seega peaksid ratturid kindlasti olema valmis ka pimedas liiklemiseks!

NB! Tipikate Rattamatkaklubi ei ole reisiettevõte, vaid matkaklubi ning tegemist ei ole pakettreisiga! Üritusele on küll oodatud inimesed ka väljaspoolt klubi liikmeskonda, kuid osavõtja peab teadvustama, et osavõtutasu maksmine ei tähenda meilt teenuse ostmist, vaid klubilise üritusega liitumist. Osavõtutasu on oma olemuselt korraldusega seotud kulude klappimine ning see ei sisalda näiteks kaitset õnnetuste vastu. Kui üritusel tekib ootamatu ja ettenägematu olukord, mille tõttu ei ole programmi võimalik planeeritud kujul läbi viia või tekib näiteks transpordivahendi rikke tõttu lisakulusid, siis ei ole tegemist pelgalt ürituse eestvedajate probleemiga, vaid tekkinud olukord lahendatakse kogu matkagrupi koostöös ühiselt.

Tegemist on üritusega, mis viib meid Tallinnast rohkem kui 600 km kaugusele välisriiki ning seetõttu eeldame, et kõik matkale tulijad teevad omale iseseisvalt reisikindlustuse! Samuti on vajalik omada ning kaasas kanda Euroopa ravikindlustuskaarti. Enda tervise ja turvalisuse eest vastutab matkal igaüks ise ning Tipikate Rattamatkaklubi mingit sellekohast üldist kindlustust ei oma ega paku. Kui matkal juhtub õnnetus, siis reisikindlustus katab nii ravikulud kui ka hilisema, haigusseisundile vastava eritranspordi Eestisse tagasi. Soovitame tungivalt lisaks tervisekindlustusele võtta ka reisitõrke ning pagasikindlustuse lisakaitsed. Neist esimene aitab näiteks olukorras, kus enne matka või matka ajal ootamatult haigeks jääte ning osavõtutasu muidu kaotsi läheks. Samuti aitavad paljude kindlustusseltside reisitõrkekindlustused leida asendustranspordi olukorras, kui meid Leetu viiv transpordivahend liiklusõnnetusse peaks sattuma. Pagasikindlustuse osas tasub jälgida, kas see annab kaitse ka jalgratta transpordile – osadel kindlustusseltsidel loetakse jalgratas pagasi osaks, teistel mitte. Kui vajad kindlustuse valikul abi, siis küsi lisa!

Indrek Roosilehe filmi 2014. aasta Leedu sügismatkast on võimalik vaadata siin.

Kui oled Facebook’i kasutaja, siis anna enda tulekust teada ka selle ürituse Facebook’i lehel.