Tipikate Rattamatk

Tegemist on Tipikate Rattamatkaklubi vanima ja suurima traditsiooniga, mis on järjepidevalt toimunud alates 2001. aastast. Matk pakub osalejatele head võimalust vaadata, mis toimub erinevates Eesti piirkondades, samuti aga keskkonda aktiivsetele inimestele omavaheliste kontaktide loomiseks. Tipikate Rattamatkast võtab igal aastal osa sadakond inimest ning osalenud on ka TTÜ rektor.

Tegemist on kvaliteetse ja põhjalikult ette valmistatava üritusega, mis sisaldab vaheldusrikast, harivat ja meelelahtuslikku programmi, samuti lõõgastust ja lihtsalt suve nautimist. Meie üritus on paljude osalejate arvates vaieldamatu lipulaev selles osas, mis puudutab olmelise poole läbimõeldust ja programmi kellavärgina sujumist. Olles teinud põhjaliku eeltöö ning lahendanud probleemsed olukorrad juba ette ära, väldime ürituse toimumise ajal asjatut ootamist järjekordades või muid segadusttekitavaid olukordi, mis võiksid osalejate jaoks väärtuslikku matkaaega raisata. Läbi selle tagame, et iga matkal veedetud hetk on väärt nautimist ja tagantjärgi meenutamist.

Tipikate Rattamatka programmi hulka kuuluvad kohtumised kohaliku elu arendajatega, eesrindlikemate ettevõtete külastused, ujumispausid, vaatamisväärsused, giidide poolt räägitud kohajutud, muuseumid, lossid ja tornid, looduskaunid peatuspaigad, aga ka ajaloolised ehitised, huvi- ja linnakeskused ning harivad vestlusringid oma ala ekspertidega. Selleks, et panna paika matka laagripaigad ning koostada põnev programm, külastame korralduse käigus korduvalt matka piirkonda, kohtudes kohaliku elu asjatundjatega, kogudes kohapealset eelinfot (mida internetist ei leia), tuhnides läbi kohaliku piirkonna teed, rajad ja parimad shortcutid (mida kohalikudki ei pruugi teada), valides välja parimad marsruudid ning pannes paika kõik täpsed nüansid matka programmi kuuluva rohkem kui 30 peatus- ja külastuskoha jaoks. Selleks, et osalejad saaksid matkal keskenduda programmi nautimisele, lahendame korralduse käigus ära ka kõikvõimalikud olmelised mured – korraldame inimeste ja rataste transpordi matka piirkonda ja sealt tagasi, korraldame ära söögikorrad, veame kaubikutega osalejate pakke laagripaikade vahel, abistame tehno- ja tervisemuredega rattureid teekonnal, jagame vett, mineraalvett ja magneesiumi, pakume laagripaikades sauna, pesemisvõimalust ja meelelahutuslikku programmi, varustame osalejad piisava eel- ja kohapealse infoga.

Osalejad on seda matka iseloomustanud näiteks nii:

 • Kogu matk on justkui filmis.
 • Superhea korraldus.
 • Ajagraafik oli erakordselt realistlikult seatud, kõik käiski täpselt selle järgi.
 • Iga matk on eriline ja ülilahe.
 • Nautisin täiel rinnal.
 • Lihtosalejal polegi ju vaja muud kui pedaale vändata, olla lõbus ning suhelda uute
  huvitavate inimestega; kõik muu on sinu eest tehtud.

Seni toimunud matkad:

 1. Võrumaa (2001)
 2. Viljandimaa (2002)
 3. Rapla- ja Järvamaa (2003)
 4. Peipsi äärealad ja Setumaa (2004)
 5. Ida- ja Lääne-Virumaa (2005)
 6. Pärnumaa (2006)
 7. Hiiumaa (2007)
 8. Saaremaa (2008)
 9. Jõgevamaa (2009)
 10. Läänemaa, sh Vormsi saar (2010)
 11. Valgamaa, lisaks tehti väike põige ka Lätti (2011)
 12. Ida-Virumaa (2012)
 13. Võrumaa, lisaks tehti väike põige ka Lätti (2013)
 14. Lõuna-Pärnumaa, lisaks tehti väike põige ka Lätti (2014)
 15. Põlvamaa (2015)
 16. Viljandimaa (2016)
 17. Lääne-Virumaa (2017)
 18. Tartumaa (2018)
 19. Järvamaa (2019)
 20. Lääne-Virumaa / Pandivere (2020)
 21. Lääneranna (2021)
 22. Hiiumaa (2022)